کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی پوست

کربوکسی تراپی پوست

کربوکسی تراپی پوست یک روش درمانی زیبایی غیرجراحی است که برای درمان اجتماعات چربی زیر پوست، سیاهی زیر چشم و خطوط کشیدگی (مخصوصا در خانم ها به علت زایمان) انجام می گیرد.

کربوکسی تراپی به عنوان روش درمانی زیبایی بی خطر ازسال ۱۹۳۰ درکشورفرانسه کاربرد دارد. افرادی که از این روش درمانی استفاده می کنند در جریان خون به پوست،الاستیسیته پوست و خطوط ریز و چین و چروک های سطحی پیشرفت های زیادی را شاهد خواهند بود.

کربوکسی تراپی همین طور به کلاژن سازی و تخریب توده هایچربی پوستی کمک می کند.به علاوه به کاهش تیرگی زیر چشم با افزایش جریان خون در آن نواحی کمک می کند.برای کاهش چربی نواحی پر چربی کربوکسی تراپی روش پر طرفداری است که معمولا به روش های تهاجمی مانند لیپو ساکشن ترجیح داده می شود.

کربوکسی تراپی هم چنین روی صورت، پلک ها، گردن، شکم، بازو ها، ران و باسن انجام میگیرد. خون رسانی نامناسب و ناکافی یکی از دلایل تجمع چربی، علائم کشیدگی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن ما در اثر مصرف و متابولیسم اکسیژن، دی اکسید کربن تولید می کنند.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی پوست و ساز و کارش

کربن دی اکسید به طور طبیعی با بازدم از بدن خارج می شود. با تزریق کربن دی اکسید می توان جریان خون را به آن ناحیه افزایش داد.با این کار گلبول های قرمز با سرعت به محل مورد نظر برای اکسیژن رسانی هجوم می آورند. با این جریان خون به سمت بافت کشیده شده باعث باز سازی پوست، افزایش الاستیسیته و درخشندگی پوست می شود.

کربوکسی تراپی هیچ عواض جانبی طولانی مدتی ندارد. تنها چند روز بعد از کربوکسی تراپی ممکن است کبود شدگی خفیف را در محل مورد نظر مشاهده کنید.این کبودی در کم تر از یک هفته ناپدید می شود.  

مدت زمان انجام کربوکسی تراپی به طور میانگین پانزده الی سی دقیقه است.اگر از کربوکسی تراپی برای اسکار های صورتتان استفاده می کنید، هنگام کربوکسی تراپی شما دردی حس نمی کنید، چرا که در اسکار هایمان سلول عصبی نداریم. در این مدت تنها احساس خارش کمی ممکن است تجربه کنید که این حس خارش فقط تا ۵ دقیقه بعد از پروسیجر ادامه می کند.ولی افرادی که از کربوکسی تراپی برای کاهش توده های چربی شان استفاده می کنند ممکن است فشار را در آن محل تجربه کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *