کاشت مو در بیماران ام اس

کاشت مو در بیماران ام اس

بیماران ام اس می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

 آیا کاشت مو در بیماران ام اس امکان‌پذیراست؟ آیا این افراد با توجه به بیماری خود می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟ همانطور که می‌دانید ریزش مو یک اتفاق کاملا طبیعی است که اغلب افراد متوجه آن می‌شوند. برخی از راهکارهای ساده نظیر افزایش مصرف آب و تغییر سبک زندگی باعث کاهش و قطع ریزش مو می‌شوند‌. تغذیه بعد از کاشت مو نیز بسیار اهمیت دارد‌. ام اس یک نوع بیماری خود ایمنی است که باعث شدت ریزش مو در افراد می‌شود‌. دکتر نازیلا سعید زاده یکی از متخصصین با تجربه در زمینه کاشت مو هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاشت مو در بیماران ام اس بیشتر آشنا شوید.

انواع بیماری ام اس

بیماری ام اس دو دوره دارد که در هر یک از این دوره‌ها داروهای مخصوص مصرف می‌شود. به همین دلیل شناخت انواع بیماری ام اس و داروهای مصرفی بیمار هنگام کاشت مو اهمیت زیادی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع این بیماری آشنا شوید:

بیماری پیش رونده اولیه

در این نوع ام اس بیماری شخص به تدریج شروع می‌شود و علائم آن به صورت دائمی پیشرفت دارد. برای کنترل حملات و علائم این بیماری داروها و درمان‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. اجازه کاشت مو تنها با کنترل علائم این بیماری امکان‌پذیر است.

بیماری پیش رونده ثانویه

افراد مبتلا به این نوع از ام اس علائم جدید را تجربه می‌کنند که احتمال بهبود این افراد بسیار زیاد است. جهت جلوگیری از تداخل دارویی بهتر است بعد از پایان این دوره کاشت مو انجام شود.

کاشت مو در بیماران ام اس

کاشت مو در بیماران ام اس نیاز به تحقیق و بررسی انواع روش‌های انجام آن دارد. قبل از انتخاب روش درمانی می‌بایست شدت این بیماری و نوع آن مشخص شده باشد. افراد مبتلا به این بیماری ممکن است دچار تداخل دارویی شوند و مشکلات جدی برای آن‌ها به وجود بیاید. به همین دلیل پزشک حساسیت زیادی در رابطه با کاشت مو برای این افراد دارد که بسته به شدت بیماری متفاوت است.

بهترین روش کاشت مو برای بیماران ام آس

دلیل اصلی بروز این بیماری شناخته شده نیست و اغلب  پزشکان وراثت و محیط را در کنار هم علت اصلی آن می‌دانند. داروهایی که بیماران جهت کنترل بیماری ام اس استفاده می‌کنند در اکثر مواقع باعث افزایش شدت ریزش مو می‌شوند. استرس و کمبود ویتامین دی نیز دو عامل مهم دیگر در ریزش مو این بیماران است.‌

 روش‌های متعدد کاشت مو وجود دارد که هر یک از آن‌ها معایب و مزایای مربوط به خود را دارند. دو عامل مهم در انتخاب روش کاشت مو در بیماران ام اس میزان تراکم مو این افراد و شدت ریزش مو در آن‌ها است.

عوارض کاشت مو در بیماران ام اس

اکثر بیماران مبتلا به ام اس نگران عوارض کاشت مو هستند. در صورت انتخاب روش مناسب و وجود کادر درمانی باتجربه، قطعا این عوارض به حداقل می‌رسند‌. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از عوارض کاشت مو برای بیماران ام آس آشنا شوید:

ایجاد کیست زیرپوستی

ایجاد کیست‌هایی به رنگ بنفش یکی از عوارض طبیعی کاشت مو است که این کیست‌ها در مدت زمان کوتاهی بعد از جراحی از بین می‌روند.

خارش شدید

خارش شدید بسیار خوب بوده و نشان از بهبودی فرد می‌دهد. درواقع خارش یک واکنش طبیعی به بهبود زخم  و ترمیم آن‌ها است که در بدن ایجاد می‌شود‌.

بی‌حسی پوست سر

بی حسی پوست سر هنگامی اتفاق می‌افتد که به عصب آسیب وارد شود، البته بعد از مدت زمان کوتاهی این بی‌حسی از بین می‌رود.

 داشتن درد

احساس درد یکی از عوارض طبیعی بعد از کاشت مو است که کوتاه مدت است و چند روز بعد از جراحی از بین می‌رود.

کاشت مو

کاشت مو

ایجاد عفونت

عفونت به ندرت اتفاق می‌افتد و بیشتر در صورت مصرف نکردن به موقع داروهای تجویز شده رخ می‌دهد. در صورتیکه دچار علائمی از جمله تب، تورم، سوزش شدید، خونریزی و ترشح چرک مواجه شدید حتما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی شدید

افزایش خونریزی بعد از کاشت مو بیشتر در افراد سیگاری و مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی اتفاق می‌افتد.  

داشتن تورم

تورم در محل انجام پیوند یکی از عوارض طبیعی کاشت مو می‌باشد که بعد از چند روز و با مصرف داروهای تجویز شده از بین می‌رود.

نتیجه‌گیری

کاشت مو در بیماران ام س اگر با توجه به نوع و شدت بیماری انجام شود، عوارض زیادی نداشته و مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند. دکتر نازیلا سعید زاده در رابطه با کاشت مو در افراد مبتلا به ام اس تخصص و تجربه بسیار زیادی دارند و بیماران را برای داشتن بهترین انتخاب راهنمایی می‌کنند‌.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *