عدم تاثیر بوتاکس

چه عواملی باعث عدم تاثیر بوتاکس می‌شوند

عدم تاثیر بوتاکس چگونه اتفاق می‌افتد؟

آیا تابحال برای خودتان یا اطرافیان پیش آمده است که بوتاکس به خوبی تاثیر نکند؟ به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟ چرا باید همچین اتفاقی رخ دهد؟ در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده شما را با عواملی که باعث عدم تاثیر بوتاکس می‌شوند آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چه عواملی باعث عدم تاثیر بوتاکس می‌شوند؟

از جمله عوامل موثر در عدم تاثیر و کارایی بوتاکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

غلظت بوتاکس

بوتاکس در همه افراد نباید به یک میزان تزریق شود و امکان دارد برخی افراد با دریافت دوز پایینی از آن به نتایج ایده آل برسند. اگر ماده بوتاکس غلیظ باشد بعد از تزریق در یک نقطه زیر پوست جمع شده و اثربخشی خوبی نخواهد داشت. در صورتی که اگر بوتاکس رقیق باشد، زیر پوست حرکت کرده و مشکلات و عوارض زیادی را ایجاد خواهد کرد.

کافی نبودن میزان تزریق بوتاکس

یکی از شایع‌ترین و مهم‌ترین دلایل اثر نکردن بوتاکس، کافی نبودن میزان تزریق است. معمولا در طول زمان نیاز به تغییر دوز وجود دارد و اغلب برای رسیدن به نتایج بهتر نیاز است دوز تزریق افزایش یابد. ر صورتی که اگر تغییری در دوزهای تزریق در مراحل بعدی درمان ایجاد نشود، بوتاکس اثربخشی خوبی نخواهد داشت.

دلیل این موضوع این است که یک مقاومت طبیعی در بدن در برابر بوتاکس ایجاد می‌شود و در واقع تحریک‌پذیری سیستم عصبی در ناحیه تزریق به مرور افزایش می‌یابد. لذا اگر همان اندازه دوز قبلی مجدد تزریق شود، نتیجه خوبی به دست نخواهد آمد.

عمیق بودن چین و چروک

اگر چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده بسیار عمیق باشند که حتی موقع استراحت دیده شوند بوتاکس به تنهایی نمی‌تواند اثربخشی کافی را داشته باشد و برای نتیجه ایده آل بهتر است تزریق ژل انجام شود. به طور کلی چین و چروک پوستی به دو دسته پویا و استاتیک تقسیم می‌شوند که نوع پویا تنها هنگام حرکت عضلات صورت به دنبال خندیدن یا اخم کردن ظاهر می‌شوند و با تزریق بوتاکس برطرف خواهند شد.

نوع استاتیک چین‌های  عمیقی هستند که حتی هنگام استراحت روی پوست دیده می‌شوند. تزریق بوتاکس در کنار دیگر روش‌ها همچون تزریق فیلر نتایج مورد دلخواه در این نوع چین و چروک را به همراه خواهد داشت.

تزریق نادرست بوتاکس

 باید به درستی بوتاکس داخل عضله تزریق شود و اگر تزریق سطحی یا عمقی انجام شود به خوبی عمل نخواهد کرد. زمانی که تزریق توسط افرادی غیر از پزشک متخصص انجام می‌شود، اغلب تزریق در ناحیه موردنظر انجام نشده و بوتاکس اثر نخواهد کرد. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین اقدامات در تزریق بوتاکس، انتخاب بهترین کلینیک معتبر و انجام این روش درمانی توسط پزشک متخصص است.

مقاومت به بوتاکس

این حالت بسیار کم اتفاق می‌افتد و دلیل آن تولید آنتی بادی توسط سیستم ایمنی در برابر بوتاکس است. در برخی موارد امکان دارد بعد از چند مرتبه تزریق بوتاکس، بدن به آن مقاومت نشان دهد، در این شرایط باید دوز تزریق به مرور زمان بیشتر شود.

تقلبی یا قدیمی بودن بوتاکس

یکی از عوامل موثر بر ماندگاری و اثربخشی تزریق کیفیت برند بوتاکس است. شاید هزینه‌ آن بالاتر باشد اما نتایج مورد نظر را حاصل می‌کند. البته تنها هزینه بالا نشان‌دهنده کیفیت بوتاکس نیست و آن چه که باید در نظر داشته باشید این است که برندی که انتخاب می‌کنید باید مورد تائید سازمان غذا و دارو باشد.

 بوتاکس

بوتاکس

از کجا تشخیص دهید بوتاکس اثر نکرده است؟

در برخی موارد بعد از انجام تزریق بوتاکس تغییراتی در چهره ایجاد می‌شود که طبیعی نیستند و نشانه‌ای بر عدم تاثیر بوتاکس هستند. در ادامه به این تغییرات و علائم اشاره می‌کنیم:

  • ایجاد چهره مصنوعی
  • عدم نمایش احساسات مختلف در صورت
  • علائمی مانند افتادگی پلک
  • کشیدگی بیش از اندازه ابروها به سمت بالا

 نتیجه گیری

در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده با عواملی که باعث عدم تاثیر بوتاکس می‌شوند آشنا شدید. پیشنهاد ما به شما مراجعه به بهترین پزشک کاشت مو در پاسداران است تا با اینچنین عوارضی روبه‌رو نشوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *