لیپولیز

چرا نگرانید؟ پوستتان را خراب نکنید

برای زیبایی پوست از راهکارهای گوناگونی می‌توان بهره گرفت. در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود افراد به دلایل گوناگونی نظیر شغل و حرفه، مسائل روزمره، تحصیل و هر رویداد دیگری دچار تشویش و استرس شده و در برهه‌هایی از زمان لحظات پرتنش و بدی را سپری می‌کنند. لحظاتی که نه تنها بر ذهن انسان، بلکه در تمامی اندام‌های درونی و بیرونی انسان اثر می‌گذارد. یکی از این اندام‌ها که تأثیر استرس پس از مدتی به وضوح بر روی آن مشاهده خواهد شد، پوست انسان به خصوص در قسمت صورت است.

نشانه‌ها و عواقب استرس بر روی پوست به شکل‌های گوناگونی بروز یافته و آسیب‌های متفاوتی بر روی آن دارد. یکی از برجسته‌ترین عواقب استرس، کاهش آب بدن است. این عامل باعث خشکی پوست می‌شود. در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود، انسان‌هایی که دچار استرس می‌شود از مقادیر زیادی کافئین و یا نیکوتین در قالب سیگار و یا نوشابه استفاده می‌کنند. این عامل باعث می‌شود تا پوست صورت بیش از پیش خشک شده و پس از مدتی پوست دچار شکنندگی و چروکی قرار گیرد.

از این‌رو ما به شما توصیه می‌کنیم از زندگی لذت برده و استرس را به خود راه ندهید.

یکی از بهترین، بیش‌ترین و متداول‌ترین راهکارها برای بهبود خشکی پوست، نوشیدن آب به تعداد زیاد (حداقل هشت لیوان در روز) است. یکی دیگر از راهکارهای رفع خشکی پوست، استفاده و خوردن مواد حاوی آنتی اکسیدان‌های همانند گوجه فرنگی، کرفس، چای سبز و چغندر است. افزون بر مواد طبیعی مذکور می‌توان از داروهای حاوی اسید هیالورونیک استفاده کرد.

زیرا این ماده باعث می‌شود تا میزان رطوبت با سرعت و میزان بیش‌تری جذب پوست شده و در مدت کوتاهی طراوت و نشاط پوست دو چندان شود. اما خشکی پوست، کم‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین آسیبی است که بر روی پوست ایجاد شده و با ملاحظاتی قابل ترمیم و  رفع است.

یکی از دیگر آسیب‌هایی که بر اثر استرس و نگرانی بروز می‌کند؛ اگزمای پوستی است. تشویش ذهنی باعث می‌شود تا هورومونی در بدن ترشح شود که در اثر آن اگزما در پوست ایجاد می‌شود. مشکل دیگر جوش بر روی پوست است. بسیاری موارد مشاهده می‌شود، افراد با ایجاد حالات تشویش و اضطراب، دچار جوش‌های پوستی شده که در مواردی جای این جوش‌ها بر روی پوست باقی می‌ماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *