پوست چرب

پوست انواع و اقسام گوناگونی دارد و به گونه‌های مختلفی قابل تقسیم است. یکی از انواع پوست‌ها پوست چرب است که دارای جنس و نوع مخصوصی است. این نوع پوست نیاز به مراقبت و حفاظت دارد. این نوع همان‌گونه که نامیده می شود، دارای مقدار زیادی چربی است. به همین دلیل پوست افرادی که دارای چربی پوست هستند، ظاهری براق دارند. از عمده مشکلات این نوع پوست، تجمع سلول‌های مرده روی پوست، ظهور جوش‌های سرسیاه، جوش‌های قرمز التهابی و انواع دیگر جوش‌ها است.

پوست براساس جنس به گروه‌های گوناگونی تقسیم می‌شود

اگر افرادی علائم زیر را داشته باشند، می‌توان اذعان داشت که دارای چربی پوست است. به‌عبارت‌دیگر، این نوع پوست دارای ویژگی‌های زیر است:

آرایش روی صورت و پوست افراد دوام چندانی نمی‌آورد و پس از مدتی سرازیر می شود.

منافذ پوست به‌ویژه در قسمت‌های بینی و گونه بزرگ و قابل مشاهده است.

قسمت‌های چرب صورت دارایی جوش‌های سرسیاه، جوش‌های قرمز و التهابی است.

صورت افراد چرب براق است.

پوست چرب

علل چرب بودن پوست

پوست افراد به دلایل گوناگونی چرب می‌شود. این چرب بودن در سنین بلوغ در بیشتر می‌باشد. اما، در هر صورت چربی پوست دلایل گوناگونی دارد.

ژنتیک

یکی از علل چرب بودن پوست، ژنتیک و ریشه موروثی است.

هورمون‌ها

نوسان هورمونی در دورانی مثل بلوغ و یا حاملگی باعث تجمع بیش از حد غدد چربی و ترشح می‌شود که درنتیجه پوست افراد چرب می شود.

آب‌وهوا

ممکن است دارا بودن این نوع پوست نتیجه بازدهی یا زندگی در آب‌وهوای مرطوب باشد.

 

مزایای

این نوع پوست نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. نباید این نوع را بیش از حد بشویید. شستشوی بیش از حد باعث خشکی پوست و آسیب رساندن به آن می شود. همچنین، برخی از افراد فکر می‌کنند که به دلیل آنکه دارای این نوع هستند، نباید از مرطوب کننده‌ها استفاده کنند. این باور اشتباه است؛ زیرا، افراد باید از مواد مرطوب کننده هم استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *