آشنایی با پوست صورت

پوست صورت و ویژگی های آن

همه ی ما میدانیم که پوست صورت اهمیت بیشتری از پوست سایر نقاط بدنمان به دلایل مختلف دارد. پوست این ناحیه نازکتر است و بیشتر از بقیه نواحی در معرض دید قرار دارد. آیا تا حالا از خود پرسیده اید چرا از لوسیون های بدن نمی توانیم روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟ یا چرا صورت را نمی توان با صابون های معمولی شست؟

آیا این تله ی کارخانه های آرایشی بهداشتی برای فروش بیشتر است یا تفاوت خاصی بین پوست صورت، و بقیه ی اعضای بدن وجود دارد؟ پنج دلیل عمده برای این کار وجود دارد. می خواهیم با هم دلایل این تفاوت را بررسی کنیم.

۱پوست صورت، بیشتر از اندام های دیگر در معرض نور خورشید قرار می گیرد.

این پوست نسبت به پوست بقیه نواحی بدن بیشتر توسط اشعه ی ماوراء بنفش آسیب می بیند. بنابراین پوستِ صورت، به مراقبت  بیشتری نیاز دارد.

آشنایی با پوست صورت

آشنایی با پوست صورت

۲پوست صورت، به تغییرات هورمونی بدن حساس تر است.برخی از مشکلات پوستی ما به علت هورمون آندروژن هستند.هورمون آندروژن تولید چربی پوست را کم و زیاد می کند.این مشکلات پوستی غالبا وقتی اتفاق می افتند که تعداد حفره های چربی پوستی بیش از اندازه است.اگر این حفره ها بیش از اندازه چربی تولید کنند موجب پوستی چرب و آکنه خواهند شد. اگر غده های چربی پوستتان کم تر از حد لازم چربی تولید کنند پوستتان خشک و حساس خواهد بود.به همین علت است که پوست صورت، به محصولات مراقبتی خاص تری نیاز دارد.

۳حرکات زیاد عضلات پوست صورت. با توجه به حرکات عضلاتی که برای اشارات صورت از آنها استفاده می کنیم و نازک ترین پوست بدن که زیر چشم ها و نواحی اطراف چشم قرار دارد، چهره مستعد ترین ناحیه برای افتادن چروک و خط های مختلف است. پس عاقلانه است از محصولات مخصوصی که این روند را به تعویق می اندازند استفاده کنیم تا تعداد چین و چروک را به حداقل برسانیم.

۴پوست صورت نازک تر از پوست بدن است، بنابراین نیاز به مرطوب سازی و آب رسانی مرتب دارد.

۵بالاترین لایه ی پوست صورت، ظریف ترین قسمت پوست در کل بدن است. تعداد سلول ها در این ناحیه بسیار کم تر از بقیه نواحی است به همین علت است که این ناحیه بیشتر آسیب می بیند پس مهم است که صورت خود را با محصولی که لطیف تر است و با پوست صورت تطابق دارد بشوریم. هیچ گاه از یک صابون معمولی برای شستن پوست خود استفاده نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *