پوست خالکوبی شده و مراقبت از آن

پوست خالکوبی شده و مراقبت از آن

پوست خالکوبی شده و مراقبت از آن

بسیاری از کسانی که خالکوبی دارند برایشان این سوال پیش می آید که آیا متخصصان پوست راهی برای مراقبت بهتر از پوست خالکوبی شده دارند یا نه؟ در پایین روش هایی را برای تان می آوریم که خالکوبی را به بهترین نوع مراقبت کنید و خالکوبی تان با طراوت باقی بماند.

۱٫ اگر در پوست خالکوبی شده تان احساس خشکی دارید، از یک لوسیون با پایه آب یا کرمی مرطوب استفاده کنید. کرم هایی با پایه ی نفت می تواند باعث کم رنگ شدن جوهر خالکوبی تان شود.

۲٫ از خالکوبی تان در برابر نور خورشید محافظت کنید، امواج فرابنفش خورشیدی می توانند جوهر برخی نواحی خالکوبی را از بین ببرند. وقتی زیر نور آفتاب هستید روی خالکوبی خود را با طیف گسترده ای از ضد آفتاب ضد آب بپوشانید با SPF ای بالاتر از ۳۰ بپوشانید. ضد آفتاب را یک ربع قبل از خروج از خانه استفاده کنید و هر دو ساعت آن را تجدید کنید.

۳٫ از دستگاه های برنزه کننده و لامپ های خورشیدی دوری کنید. این دستگاه ها هم می توانند جوهر خالکوبی را از بین ببرند و هم خطر ابتلا به کنسر پوست را افزایش می دهند. در برخی افراد اشعه فرا بنفش می تواند واکنش بسیار درد ناکی را در محل خالکوبی ایجاد کند.

پوست خالکوبی شده و مراقبت از آن

پوست خالکوبی شده و مراقبت از آن

و در نهایت پوست خالکوبی شده نیازمند این است که…

۴٫ اگر واکنش پوستی در محل خالکوبی دیدید یا خالکوبی تان به هر نحوی در حال تغییر بود، سریعا به یک متخصص پوست خبره مراجعه کنید و موضوع را با او در میان بگذارید.

ممکن است شما به جوهر خالکوبی حساسیت داشته باشید ولی قبل از انجام خالکوبی از این موضوع آگاهی نداشته باشید. این موضوع ممکن است در همان لحظه ی خالکوبی مشخص شود یا حتی پس از گذشت چند سال خودش را نشان دهد.

تغییر در سطح خالکوبی ممکن است نشان دهنده ی یک بیماری پوستی نیز باشد. متخصص پوست متوجه می شود که مشکل چیست و درمان آن را برایتان شرح خواهد داد.

وقتی می خواهید خالکوبی جدیدی انجام دهید حتما دقت کنید که این خالکوبی در جایی باشد که پوست آن ناحیه فاقد هرگونه خال و جوش باشد. خالکوبی تشخیص اینکه بیماری قبلی پوستی چه بوده را بسیار سخت می کند.

اگر کنسر پوست در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان آن بسیار آسان است. در نهایت اگر دیگر خالکوبی نمی خواهی می توانید با پزشک خود مشورت کنید و از راه های مختلف برداشتن خالکوبی آگاه شوید و آن را بردارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *