پف دور چشم

یکی از مشکلاتی که ممکن است، دور چشم ایجاد شود و ظاهری مشابه حلقه سیاهی دور چشم داشته باشد و خلل برای زیبایی به شمار آید، پف دور چشم است. پف دور چشم، با دلایل گوناگونی همانند افزایش سن، ژنتیک، آلرژی‌های فصلی، گرما، اگزما، خون‌ریزی رگ‌های زیر چشم، تجمع آب در زیر پوست، سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر، رژیم ناسالم و نوشیدنی‌های الکلی بوجود می آید. برای رفع پف دور چشم، می‌‌توان با استفاده از عوامل گوناگون این پف را از بین برد. یکی از آن‌ها رژیم سالم است. در این یادداشت به راهکارهای رفع و یا حداقل کاهش پف دور چشم پرداخته می‌شود..

کاهش مصرف نمک

مصرف بیش از اندازه نمک باعث افزایش فشار خون می‌شود و در پی آن ایجاد سدیم و افزایش آن در مایعات زیر پوستی می شود. افزایش سدیم، یکی از دلایلی است که باعث پف قسمت‌های گوناگون بدن می شود. برخی از پزشکان سنتی معتقدند استفاده از موادی همانند نمک دریا مانع از افزایش سدیم در خون و درنتیجه پف های گوناگون می‌شود.

پف دور چشم

ورزش

از عوامل دیگر ورزش است. ورزش راهی طبیعی برای کاهش افزایش فشارهای زندگی و شادابی پوست است. استفاده از نرمش‌های مخصوص و یا حتی ماساژهای ورزشی باعث می‌شود تا پوست انسان شاداب شده و با گردش جریان خون و تسریع فرایند آب رسانی، مانع از پف زیر چشم شد.

خواب

نوع و شیوه خواب از عواملی است که در پف دور چشم تاثیر بسیاری دارد. براساس یافته‌های محققان، خوابیدن بروی شکم و به‌خصوص کمر باعث می شود تا مایعات بیشتری در چشمان افراد جمع شود. برای خوابیدن به شیوه صحیح، بهتر است بالش دیگری را زیر سر اضافه نمود تا سرطان حالتی شیب‌دار پیدا کند. این عامل باعث می‌شود که مایعات زیر چشم جمع نشود و سر حالتی شیب‌دار یابد.

پاک کردن آرایش پیش از خواب

خانم‌ها سعی کنند پیش از خواب، آرایش صورت و چشم‌هایشان را پاک کنند و صورتشان را شستشو دهند؛ زیرا، این عمل باعث التهاب چشم بدن و متورم شدن آن‌ها می‌شود.

سیگار کشیدن ممنوع

از دیگر عواملی که در پف چشم تاثیر بسیاری دارد، سیگار است. سیگار به‌طور طبیعی باعث خشک شدن و تضعیف پوست و لایه‌های زیرین پوست می‌شود. این نام به مرور باعث تیره شدن زیر چشم و پف آن شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *