پاک‌سازی خانگی پوست (قسمت دوم)

پاک‌سازی خانگی پوست یکی از اقدامات و عملیات‌هایی است که هر یک از افراد می‌تواند با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی آن را با ساده‌ترین مواد تهیه کرده و برای رفع سلول‌های مرده، آلودگی‌های سطحی و شادابی پوست استفاده نماید. در بخش نخست مقاله، با همین عنوان، به معرفی برخی از مواد و ماسک‌های طبیعی پاک‌سازی پوست پرداخته شد. در قسمت دوم به معرفی برخی دیگر پرداخته می‌شود.

عسل

این ماده برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست تاثیر بسیاری دارد. برای استفاده از آن می‌توان این ماده را به‌صورت مستقیم روی پوست مانده و هفته‌ای یک تا سه مرتبه انجام دهید. توصیه می‌شود، سه قاشق غذاخوری عسل را با مقداری دارچین و کمی آب‌لیمو مخلوط نمایید. آن را روی پوست خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید. سپس، پوست را به آرامی با آب خنک شسته و از کرم نرم کننده برای ایجاد رطوبت پوست استفاده نمایید.

پاک‌سازی خانگی پوست

جوش شیرین را فراموش نکنید

جوش شیرین را می‌توان یکی از بهترین لایه بردار پوست به‌‌شمار آورد. این ماده می‌تواند منافذ پوست را باز نموده و سطح پوست را از وجود هرگونه سلول‌های مرده و چربی‌ها بزداید. برای این هدف، می‌توانید مقداری جوش‌شیرین را با یک قاشق چای‌خوری آب ترکیب نمایید. سپس، آن را روی پوست خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید. پس از ده دقیقه صورت خود را با آب خنک و یا ولرم بشویید. توصیه می‌شود، از این ماسک، یک مرتبه در هفته استفاده نمایید. تخم مرغ

برای درمان و رفع لکه‌های سیاه روی پوست، می‌توانید از سفیده تخم‌مرغ استفاده نمایید. سفیده تخم مرغ را پس از مخلوط کردن، داخل یخچال بگذارید و به آن مقداری آب لیمو اضافه نمایید. این ماسک را به مدت ده دقیقه روی صورت خود بمالید و با حرکات دورانی ماساژ دهید.

 

جعفری

یکی دیگر از موادی که در پاک‌سازی پوست کاربرد دارد، جعفری است. گیاه جعفری را خرد نموده و سپس، آن را با مقداری آب ترکیب نمایید. این ماده و آب را در کیسه پارچه‌ای قرار داده و به‌آرامی روی پوست خود نگه دارید. این کار را دو تا سه مرتبه در هفته انجام دهید.

نیاز به توضیح است که مواد نام برده بخشی از موادی هستند که در پاک‌سازی خانگی پوست کاربرد دارند و مواد گیاهی دیگری در این زمینه کاربرد دارد که می‌توان با مراجعه به بخش نخست مقاله برخی از آنان را مطالعه نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *