هیالورونیک اسید و پوست

هیالورونیک اسید و پوست

موضوع این مقاله، هیالورونیک اسید و پوست است. می خواهیم بدانیم که این عصنر به راستی در پوست چه می کند؟

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان ها وجود دارد. در مکان های متعددی از بدن ما، این اسید را می توان مشاهده کرد. اما بیش ترین و غلیظ ترین مقادیر آن را می توان در مایعات چشمی و مایع موجود در مفاصل پیدا کرد. یکی دیگر از اندام هایی که هیالورونیک اسید را می توان در آن یافت، پوست است. افراد زیادی وجود دارند که همه ساله هیالورونیک اسید را برای بهبود و التیام هر چه بیش تر جراحات، سوختگی ها و تاول ها استفاده می کنند.

در ضمن افرادی هستند که از این اسید به عنوان مرطوب کننده بهره می برند. همچنین علاقه ی فراوانی به مصرف این مولکول جذاب برای جلوگیری از روند پیری وجود دارد. در واقع طرفداران این ماده ی شگفت آور، از آن با نام “فواره ی جوانی” یاد می کنند و چه عنوان فریبنده ای است، اما این نکته را در گوشه ای از ذهن تان داشته باشید که هنوز به طور علمی ثابت نشده است که مصرف هیالورونیک اسید به صورت خوراکی یا استعمال خارجی آن بر روی پوست، می تواند از تغییرات ناشی از پیری جلوگیری کند یا آن را به تاخیر بیندازد. تا این جا، تا حدودی با موضوع هیالورونیک اسید و پوست آشنا شدید.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید

 برخی مطالعات نشان داده اند

که اگر مقادیر مشخصی از این ماده ی جوان ساز پوست را بر روی خطوط ظریف آن تزریق کنیم، می توانیم به مدت یک سال از آثار آن در امان بمانیم. در مورد مشکلات و موارد منع هیالورونیک اسید، باید بگوییم که اگر این اکسیر اسیدی را به صورت خوراکی مصرف کنیم یا بر روی پوست استعمال نماییم یا اینکه آن را تزریق نماییم، به احتمال زیاد کلیه ی این روش ها ایمن خواهند بود.

اما به ندرت ممکن است مصرف این ماده موجب ایجاد واکنش های آلرژیک در شخص شود. همچنین در مورد مصرف این ماده در مورد مادران باردار، گفته می شود به احتمال زیاد بی خطر است البته اگر به صورت تزریق مورد استفاده قرار گیرد. اما با این حال در مورد مصرف خوراکی یا استعمال خارجی هیالورونیک اسید در این دوران خاص هنوز اطلاعات جامعی در دسترس نیست.

بنابراین اگر شما باردار هستید، حتما جانب احتیاط را رعایت کنید و از مصرف این ماده خودداری نمایید. در دوران شیردهی، احتمالا تزریق هیالورونیک اسید خطرناک خواهد بود. محققان مطمئن نیستند که آیا این ماده تغییراتی در شیر مادر ایجاد می کند یا نه. همچنین تاثیر آن بر نوزاد مشخص نیست اما همچنان باید حواستان را جمع کنید و از تزریق آن در این دوران بپرهیزید.

این بود خلاصه ای از مبحث هیالورونیک اسید و پوست. امیدوارم لذت برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *