میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ اصطلاحی در حوزه ی پزشکی و تخصص پوست و مو است که از آن با نام کلاژن درمانی هم یاد می شود. متخصصین پوست سال ها از این روش برای درمان اسکارهای پوستی مخصوصا در ناحیه ی صورت استفاده کرده اند.

 آیا واقعا این روش درمانی

جادویی است که می تواند اسکارهای صورت و چین و چروک های آن را از بین ببرد؟ درباره ی ویژگی های میکرونیدلینگ نظرات دکتر سونوآ او را به اطلاع شما می رسانیم. دکتر او متخصص پوستی است که در نیویورک سیتی و اطراف آن فعالیت پزشکی دارد. ایشان می گویند: میکرونیدلینگ که با نام اسکین نیدلینگ هم معروف شده است، فرآیندی است که طی آن از ابزاری استفاده می شود که حالت استوانه ای شکل دارد و سوزن های ریز و کم عمقی بر روی آن قرار دارند. از این سوزن های ریز برای ایجاد چاله بر سطح پوست استفاده می شود. این چاله ها برای پزشک متخصص پوست، دارای ارزش درمانی هستند.

چرا؟

زیرا ما با این کار آسیب هایی در حد میکرو به پوست وارد می کنیم و پوست افراد در پاسخ به این رخداد، اقدام به ترمیم و تولید کلاژن بیش تر می کند. با انجام این کار خطوط و چین و چروک های ظریف پُر می شوند، صورت چاق تر می شود و در نهایت چهره ی شخص ظاهر جوان تری به خود می گیرد.

ابزار میکرونیدلینگ

اگر ترس از سوزن دارید،

این نوع درمان برایتان سنگین خواهد بود. با این حال اگر آستانه ی تحمل شما برای دردهای حاصل از خراش بالا باشد، میکرونیدلینگ راه حل شماست! می توانید از آن برای از بین بردن اسکار آکنه، چین و چروک و جای خراش بهره ببرید. میکرونیدلینگ برای نواحی خاصی از پوست که در اثر آکنه یا آبله مرغان دچار فرورفتگی هستند و نیز برای درمان خطوط ظریف، درمان تغییر رنگ های پوست و جوان سازی عمومی آن، واقعا معجزه می کند. این راهکار شفابخش فقط مختص ناحیه ی صورت نیست.

میکرونیدلینگ

می تواند در نواحی مختلف بدن مانند بازوها، گردن، پاها، شکم، پشت و دست ها استفاده شود. متخصصان پوست این توانایی را دارند که طبق نیازها و تمایلات مراجعان مختلف، میکرونیدلینگ را در نواحی خاص به کار گیرند. دکتر او بر این باور است که گرچه دستگاه های میکرونیدلینگ مخصوص منزل امروز در بازار وجود دارند، اما کاربران بهتر است درباره ی استفاده از آن تجدید نظر کنند زیرا راه برای انواع عفونت ها و ایجاد اسکارهای پوستی همیشه باز است و بهتر است این کار توسط متخصص پوست انجام گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *