میکرودرم ابریژن – قسمت سوم

سومین مقاله درباره میکرودرم ابریژن به ابعاد دیگر این درمان نوین می پردازد.

میکرودرم ابریژن برای چه افرادی و با چه شرایطی مناسب “نیست”؟

در پاسخ باید گفت میکرودرم برای افرادی که اسکارهای عمیق، نواحی فیبروزی فعال، حمله ی ناگهانی هرپس، زگیل ناحیه ی صورت، آکنه ی فعال (مرحله ی ۳ و ۴)، ضایعات شناسایی نشده، اختلالات خودایمنی و دیابت دارند، مناسب نیست.

توصیه می شود زنان باردار از انجام میکرودرم ابریژن خودداری کنند. اگر افراد اخیرا هر روند پوستی دیگری مانند تزریق کلاژن را تجربه کرده باشند، بهتر است قبل از انجام این درمان، دو الی سه هفته منتظر بمانند.

همان طور که قبلا گفته شد، میکرودرم ابریژن روشی ایمن و کوتاه مدت بدون نیاز به جراحی است که منافع فراوانی دارد. این درمان عملا هیچ عوارض جانبی ندارد و چون از میکروکریستال هایی برای درمان پوست استفاده می کند که هیچ واکنش آلرژیکی در بدن ایجاد نمی کنند، برای پوست هایی که به مواد شیمیایی حساس هستند، یک گزینه ی درمانی عالی محسوب می شود. اگر میکرودرم ابریژن توسط متخصص دارای صلاحیت انجام شود، هیچ گونه خطر جدی به دنبال نخواهد داشت.

میکرودرم ابریژن

برخی افراد ممکن است

پس از انجام درمان میکرودرم ابریژن خارش و حساسیت اندکی بر پوست خود احساس کنند. از آنجایی که پوست هر شخص مختص خود اوست و با افراد دیگر به درجات مختلف فرق دارد، مزایا و معایب میکرودرم ابریژن را باید به صوت فرد به فرد بررسی کرد.

آیا میکرودرم ابریژن دردناک است؟

قرار است با این روش لایه از سلول های مرده ی پوست را جدا کنیم. گرچه این روند دردناک نیست اما درمان میکرودرم ابریژن می تواند احساس گرمای جزئی در پوست را سبب شود. برخی مراجعان عنوان می کنند که احساسی مشابه ماساژ صورت به آن ها دست داده است. پس از درمان میکرودرم ابریژن، لایه ی جدید پوستی که نمایان شده است، عموما حساس تر بوده و به مراقبت های بیش تری مخصوصا در برابر خورشید نیاز دارد. قرار نیست احساس ناراحتی به شما دست بدهد. فقط حواستان باشد به خوبی از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.

استفاده از انواع کرم های مرطوب کننده برای آبرسانی و آرام کردن پوست جدید هم راهکاری است که از ایجاد حساسیت و خارش جلوگیری می کند. پزشک متخصص شما می تواند شما را در انتخاب انواع کرم های ضدآفتاب، مرطوب کننده و سایر لوسین ها کمک کند تا بهترین گزینه را برای پوست خاص خود انتخاب کنید. پوست پس از درمان صورتی می شود اما در عرض چند ساعت به رنگ طبیعی برمی گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *