میکرودرم ابریژن – قسمت دوم

این دومین مقاله درباره ی درمان میکرودرم ابریژن است. شاید برای شما سوال باشد که چه کسانی و با چه شرایط پوستی قادر به انجام میکرودرم ابریژن هستند؟ کاندیدا های مناسب برای این درمان، بالغین سالمی هستند که مشکلات پوستی نسبتا خفیفی دارند و در کنار آن، دیدگاه معقولی نسبت به آنچه که میکرودرم ابریژن می تواند/ نمی تواند انجام دهد، دارند.

چون میکرودرم ابریژن روشی ملایم و غیرتهاجمی است توانایی این را ندارند که پوست افتاده را درمان کند یا چین و چروک های عمیق و تاخوردگی های پوست را از بین ببرد. این مسائل می توانند با روش هایی مانند  face lift یا سفت سازی پوست با لیزر معالجه شوند.

میکرودرم ابریژن می تواند

برای درمان آکنه و اسکارهایی که بر جای می گذارد نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این روش می تواند اسکارهای خفیف را از بین ببرند یا به نحو چشمگیری کاهش دهند. اما برای اسکارهای عمیق تر آکنه (اسکارهای آبله مانند یا اسکارهای یخ شکنی) میکرودرم ابریژن ممکن است نتایج مدنظر را به دنبال نداشته باشد.

میکرودرم ابریژن

برای اسکارهای عمیق، درم ابریژن درمان مطلوب تری است.

حتی کسانی که آکنه ی فعال بر چهره دارند هم می توانند از میکرودرم استفاده کنند که پوست را می تراشد و منافذ مسدود با چربی و عفونت را پاکسازی می کند. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که میکرودرم به دلیل برداشتن لایه ای از سلول های پوستی و عمل پاکسازی می تواند آکنه را تشدید کند، توصیه می شود قبل از انجام این درمان، با متخصص پوست خود مشورت کنید تا تایید شود که نوع آکنه ی شما به درمان میکرودرم ابریژن پاسخ مثبت خواهد داد.

بیماری Rosacea برافروختگی مزمن چهره است

و سبب می شود عروق چهره برجسته و ملتهب شوند. این بیماری عموما در ناحیه ی صورت دیده می شود و اغلب بینی، گونه ها، پیشانی و چانه را درگیر می کند. اگر بیماری شدید باشد، بینی شخص بزرگ و قرمز می شود که در این حالت راینوفیما نامیده می شود. در بیماری روزیشا، عواملی مانند گرما، سرما، غذاهای پرادویه، استرس روانی، الکل از عوامل تشدید کننده ی این بیماری محسوب می شوند. درمان میکرودرم می تواند به کاهش قرمزی حاصل از روزیشا کمک کند. مشابه با درمان آکنه، پیشنهاد می شود قبل از اقدام درمانی با متخصص پوست یا جراح زیبایی تان مشورت کنید زیرا میکرودرم ابریژن می تواند بیماری روزِیشای فعال را تشدید کند و تشخیص تخصصی قبل از انجام آن ضروری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *