میکرودرم ابریژن – قسمت اول

پوست شما از اولین روز تولدتان همواره در معرض عناصر محیطی بوده است. در خلال همه ی این سال ها، اشعه های خورشید، آلودگی ها و سایر عوامل تخریبگر تاثیر نسبتا عمیق و سنگینی بر پوست شما گذاشته اند. درمان میکرودرم ابریژن نوعی روش لایه برداری از پوست است.

این روش می تواند به کاهش یا حتی از بین بردن چین و چروک ها و خطوط ظریف، مثل “پاکلاغی” های دور چشم، لکه های حاصل از افزایش سن، اسکارهای سطحی آکنه و رنگدانه دار شدن ناخواسته ی نواحی مختلف پوست در گذر زمان، کمک کند.

و اما تعریف این روش درمانی

میکرودرم ابریژن روندی غیرشیمیایی و غیرتهاجمی است که در آن از یک اسپری حاوی میکروکریستال برای از بین بردن خارجی ترین لایه ی سلول های پوستی که خشک و غیر زنده است، استفاده می شود. در ادامه ی این روند، لایه ی پوستی جوان تر و سالم تر نمایان می گردد.

شادابی پوست با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن،

همچنین سبب تولید لایه ای از سلول های پوستی جدید می شود که سطوح بالاتری از کلاژن و الاستین دارند. کلاژن و الاستین از پروتئین های خارج سلولی هستند که نقش بسیار مهمی در حفظ طراوت، شادابی، استحکام و جوانی پوست دارند. به مرور زمان و در خلال روند پیری طبیعی که بدون شک پوست را نیز درگیر می کند، این رشته های ارزشمند پروتئینی تجزیه می شوند، پوست نازک شده و قدرت و استحکام آن کاهش می یابد و این دقیقا همان اتفاقی است که زمینه را برای افزایش چین و چروک و خطوط ریز و درشت در چهره ی افراد فراهم می کند.

بنابراین میکرودرم ابریژن با القای تولید این دو عنصر حیاتی برای پوست، ظاهری جوان تر و جذاب تر به آن می بخشد. میکرودرم ابریژن، نسبت به روش درم ابریژن بسیار ملایم تر و آرام تر است. درم ابریژن روند تهاجمی تری است که برای درمان خطوط چهره ای عمیق تر، آسیب های جدی خورشیدی و اسکارها استفاده می شود. بیمارانی که خطوط یا چین و چروک ظریف، لکه و کم و مک، آسیب های خورشیدی، رنگدانه های نامتقارن، منافذ مسدود پوستی، مشکلات غیر یکدست بودن پوست یا اسکارهای خفیف دارند، کاندیدا های مناسبی برای درمان میکرودرم ابریژن هستند. بیمارانی که پوستشان به شکل غیرعادی سرخ و برافروخته است یا آکنه های فراوان دارند نیز می توانند از این درمان بهره ببرند. اسپری ملایم میکروکریستال ها نواقص پوستی ظریف را از بین برده یا بهبود می بخشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *