منافع بروکلی برای پوست

منافع بروکلی برای پوست

منافع بروکلی برای پوست

مانند سبزیجات دیگر، بروکلی می تواند به علت داشتن مقادیر انبوهی فیبر، ویتامین،مواد معدنی و آنتی اکسیدان های مختلف اثرات شگفت انگیزی روی پوست داشته باشد.به همین علت از راه های مختلفی روی پوستمان اثرات مثبت دارد.در این مقاله منافع بروکلی برای پوست را برایتان شرح میدهیم.

۱٫ سلامت پوست: بروکلی حاوی مقادیر انبوهی آنتی اکسیدان، ویتامین Cو ویتامین E است. ویتامینC تولید کلاژن را در پوست تحریک می کند و از این طریق استحکام پوست را تامین می کند.ویتامین A  موجود در بروکلی غشای سلول های پوستی را در برابر امواج فرابنفش محافظت می کند.

۲٫ بازسازی پوست را آسان می کند: بروکلی حاوی ماده ای به نام گلوکورافانین است. این ماده در پروسه ی متابولیسم به سولفورافان تبدیل می شود. سولفورافان موجب اصلاح پوست آسیب دیده می شود.بنابراین خوردن بروکلی باعث نوسازی سلول های پوستی می شود. از منافع بروکلی برای پوست می توان به درخششی طبیعی در پوست اشاره کرد.

۳٫اثرات ضد پیری:از منافع بروکلی برای پوست می توان به ویتامین C اشاره کرد. همان طور که می دانید ویتامین C می تواند از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری کند و به همین علت می تواند از سلول های پوستی در برابر تشعشعات محافظت کند.

منافع بروکلی برای وست

منافع بروکلی برای وست

رادیکال های آزاد مسئول مشکلات پوستی و تسریع روند پیری است.ویتامین C با مقابله با این رادیکال های آزاد موجب کم شدن چین و چروک های ریز پوستی می شود.بروکلی همچنین بتاکاروتن دارد که موجب جوان به نظر رسیدن پوست و درخشش طبیعی آن می شود.

سایر منافع بروکلی برای پوست

۴٫بهترین ضد آفتاب: سبزیجاتی که حاوی کلسیت یا کربنات آهک هستند از ضد آفتاب های شیمیایی بسیار موثر تر عمل می کنند.علت هم اینست که کرم ضد آفتاب از نفوذ پرتو ماورا بنفش جلوگیری می کند ولی بروکلی حتی نمی گذارد آسیب این پرتو به سلول های رویین پوست برسد. این هم از منافع بروکلی برای پوست به شمار می رود.

۵٫پیشگیری از کانسر پوست: آفتاب سوختگی های متعدد احتمال ابتلا به کانسر پوست را افزایش می دهد،همانطور که اشاره کردیم بروکلی حاوی سولفورافان است که از اریتیم یا سرخی نا به هنجار پوست پیشگیری می کند و از این طریق خطر ابتلا به کانسر پوست را کاهش می دهد.

۶٫تقویت سیستم ایمنی: سلنیم مس روی و فسفری که در بروکلی وجود دارد، سیستم ایمنی پوست را تقویت میکند و از عنوان عفونت های پوستی پیشگیری می کند.علاوه براین با کمک به غدد پوستی به درخشان شدن پوست شما کمک شایانی می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *