میلیا

منافذ باز پوست را با چه شیوه‌هایی ترمیم کنیم؟

یکی از عارضه‌های پوستی که باعث خللی در زیبایی پوست و ظاهر هر فرد می‌شود، باز شدن منافذ صورت و پوست است. این عارضه که عموماً به دلیل ترشح چربی زیاد در افرادی با پوست چرب ایجاد می‌شود، باعث ایجاد ناراحتی و فکر مشغولی بسیاری از افراد می‌شود. زیرا در صورت بروز این آسیب، پوست فرد مشابه پوست پرتقال می‌شود، از این‌رو عارضه مذکور با نام پوست پرتقالی شدن پوست شناخته شده و شهرت دارد.

بدین دلیل در پی رفع این آسیب بر می‌آیند. در ادامه این یادداشت برخی از راهکارهای موثر جهت بسته کردن منافذ پوست صورت و انسان ارائه می‌شود. یخ  یکی از بهترین و نخستین راهکارها، یخ است. یخ درمانی شیوه فوری برای بسته کردن منافذ باز، تحریک افزایش گردش خون و در نتیجه افزایش زیبایی ظاهری پوست است. بهتری است پوست و نقاطی که منافذ آن باز شدن به مدت ده تا بیست ثانیه تحت مالش قرار گیرد تا منافذ منقبض شده و پس از مدتی بسته شود.

بخور آب سرد

یکی از بهترین راه‌های باز کردن منافذ موجود بر روی پوست، باید از بخور آب سرد استفاده کرد. بدین ترتیب پوست را با بخور سرد ماساژ داده و به مدت بیست دقیقه این کار باید تکرار شود.

سرکه سیب

یکی از موادی که دارای خواص ضد التهابی و ضدمیکروبی می‌باشد و قادر به بستن منافذ سطحی پوست می‌باشد، سرکه سیب است. این ماده قادر از تا شرایط محیطی پوست را متعادل کرده و به افزایش زیبایی پوست کمک کرد. برای استفاده از این ماده بهتری است، پارچه و یا الیاف پنبه را به سرکه سیب آغشته کرده و سپس پوست را طی چندین دقیقه ماساژ داده و سپس این نقاط با آب خنک شستشو داده شود.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید این عملیات تا چندین روز به صورت پی در پی انجام شود. نیاز به توضیح است که امروزه اب معدنی و یا سرکه سیب کاربردی باید طبیعی و نه از نوع صنعتی باشد. زیرا که نوع صنعتی نه تنها تأثیری بر روی پوست نداشته، می‌تواند ضرر نیز داشته و به مرور باعث ایجاد لکه‌هایی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *