تاثیر شیر بر پوست

مصرف شیر برای پوست بهتر

آیا مصرف شیر برای پوستمان مفید است؟ آیا خوب است که پوستمان را با شیر بشوییم؟ شیر برای پوست مانند معجزه است. شیر پوست خشک را مرطوب می کند، پوست مرده را لایه برداری می کند و با این کار پوست تیره را روشن تر می کند. با مصرف مرتب شیر برای شستن پوست صورت خود شاهد معجزه شیر برای پوست خود خواهید بود.

این مقاله را بخوانید تا با معجزه ی مصرف شیر برای پوست آشنا شوید.

۱٫ مصرف شیر برای شستن پوست صورت. شیر قدرت پاک کنندگی خارق العاده ای برای حذف آلودگی های پوست دارد. شیر دارای آنزیم قوی چربی زدا است که با کمک آن چربی منافذ را تجزیه می کند. همچنین قدرت کندن سلول ها ی مرده را از روی پوست دارد.

۲٫ مرطوب کردن پوست خشک. شیر حاوی مواد معدنی و املاحی  است که قادر به مرطوب سازی و آب رسانی به اعماق پوست هستند. شیر هم چنین درمان لب های خشک و پوسته پوسته شده است و یکپارچگی را برای لب به ارمغان می آورد.

۳٫ شیر برای روشن سازی پوست.

شیر می تواند با پاکسازی پیگمنتیشن های پوست موجب روشن تر شدن پوست شود. برای کم رنگ تر کردن خال ها و نقاط سیاه روی پوستتان از ماسک شیر استفاده کنید.

تاثیر شیر بر پوست

تاثیر شیر بر پوست

۴٫ شیر و اصلاح پوست پیر. راز پوست درخشان و بدون چین و چروک کلئوپاترا با توجه به تاریخ به شیر بر می گردد. آنزیم ها پروتئین ها و ویتامین هایی که در شیر وجود دارند، باعث کاهش چین و چروک های پوست می شوند. مصرف مرتب شیر باعث جوان سازی و ریلکسیشن پوست صورت می شود.

۵٫ شیر و آرام کردن پوست حساس. افرادی که پوستی حساس دارند، اکثرا دنبال محصولی می گردند که پوست ملتهب قرمزشان را آرام کند.بهترین پاسخ برای این گونه افراد شیر است.روزی دو بار پوستتان را با شیر ماساژ دهید . این عمل را با خشک کردن پوستتان با یک پارچه ی کتانی به اتمام برسانید.

۶٫شیر و مقابله با امواج خورشیدی. وقتی در یک تعطیلات یا در ساحل آفتاب سوخته می شوید، هیچ چیز مثل شیر نمیتواند به کمکتان بیاید.وسایلی که نیاز دارید خنک کردن یک پارچه ی کتانی و یک کاسه شیر تازه است. با استفاده از پارچه کتانی شیر را روی محل سوختگی کمپرس سرد کنید. شیر با خاصیت ضد التهابی خود باعث بهبود آفتاب سوختگی می شود.از شیر پر چرب یا شیر کامل برای این کار استفاده نکنید زیرا ممکن است سریعا دمای شیر شما بالا رود و دیگر به عنوان کمپرس سرد نتوان از آن استفاده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *