حنا

مصرف حنا و نکاتی درباره آن

همه ی ما با حنا آشنا هستیم و از فواید آن برای مو خبر داریم، حنا از زمان های دور به عنوان رنگ مو و حتی دارو شناسایی شده است. اگر در نظر دارید که موهای خود را با حنا رنگ کنید که یک راه کاملا طبیعی برای رنگ کردن مو است، ابتدا باید چند نکته را در نظر بگیرید. آیا مصرف حنا برای موهای شما خوب است؟

حنا به عنوان ماده ی مناسبی برای رنگ کردن مو به حساب می اید و موها را ضخیم تر، مستحکم تر و درخشان تر می کند. همینطور کمک می کند تعادل ph مو و جمجمه حفظ شود. رنگ حنا چه مدت روی مو باقی می  ماند؟ حنا رنگ موی همیشگی است.حنا در چهار الی شش هفته ی اول پر طراوت است و بعد از آن کم کم شروع به کم رنگ شدن می کند اما هیچ گاه کاملا از بین نمی رود.

در نظر داشته باشید که اگر می خواهید بعد از مصرف حنا موهای خود را روشن تر رنگ کنید

احتمالا تایک سال آینده به مشکل بخورید زیرا حنا خیلی سخت از بافت مو بیرون می رود. حنایی کردن مو ها سخت است چون حنا به پوست رنگ می دهد. بهتر است هنگام مصرف حنا ، موهای خود داخل حمام این کار را انجام دهید تا بتوانید رنگ های ریخته شده را به راحتی تمیز کنید.

حنا

حنا و نکاتی درباره ی آن

بعد از هم زدن حنا با آب گرم حنا تبدیل به ماده ای گل مانند می شود. حقیقت این است که رنگ کردن موها به این روش سخت است زیرا اغلب حنا به شکل گلوله هایی سقوط  به پایین  یا پیشانی می کند پس بهتر است که قبل از شروع کار پوستتان را با لایه ی ضخیمی از وازلین بپوشانید تا پیشانی، گردن و گوش هایتان تان رنگ نگیرد.

حنا ممکن است چند ساعت زمان نیاز داشته باشد؛بسته به شدت رنگی که می خواهید حنا می تواند یک الی شش ساعت طول بکشد ولی بهترین مدت زمان حدود ۲ ساعت است.بهتر است در این مدت از کلاه پلاستیکی مخصوص رنگ مو استفاده کنید زیرا ممکن است حنا روی زمین بریزد.

حنا ممکن است موهایتان را یک دست رنگ نکند؛اگر قبل از شروع به کار موهایتان هایلایت دارد یا ریشه موهایتان رشد کرده است بعد از حنا هم به احتمال زیاد هایلایت یا ریشه ی متفاوت خواهید داشت.حنا موهای خاکستری را میپوشاند ولی این کار مدت زمان بیشتری می خواهد.بعد از حنایی کردن موها رنگ کردن موها سخت تر خواهد بود؛شاید برای رنگ کردن دوباره ی موی حنایی شده نیاز به یک متخصص رنگ داشته باشید تا نا همگونی هارا برایتان پوشش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *