مراقبت از پوست

مراقبت از پوست

چرا مراقبت از پوست تا این اندازه مهم است؟ آیا می دانستید که وسیع ترین اندام بدن شما پوست شما است؟ همین نکته به تنهایی و به سرعت می تواند مسئله ی مراقبت از پوست را در ذهن شما پررنگ کند. اما پرواضح است که موضوع پیچیده تر از این است.

پوست اندام جذابی است و همزمان درک آن اندکی دشوار است. هر روز چه اتفاقاتی در پوست ما می افتد؟ مراقبت های پوستی چگونه این اتفاقات را تحت تاثیر قرار می دهند؟ اولین نکته ای که باید بدانید، این است که پوست ما هر روز و هر دقیقه در حال تغییر کردن است. سلول های پوستی ما مدام در حال تغییر هستند. پوست ما همه روزه سلول های خود را از دست می دهد. معنای این جمله این است که مراقبت از پوست پدیده ای نیست که هر زمان مایل بودید به آن بپردازید، بلکه این حفاظت و مراقبت، بهتر است به صورت روزانه انجام شود تا نتایج مطلوب حاصل شود.

بنابراین، مراقبت روزانه از پوست، برنامه ریزی نیاز دارد و  اگر تا کنون برنامه ای تدوین نکرده اید، بهتر است از همین حالا برای آن وقت بگذارید. این مراقبت شامل موارد زیر است:

۱٫ تمیز کردن و شست و شو.

می توانید از محصولات پاکسازی استفاده کنید یا همان طور که اکثر متخصصان پوست عنوان می کنند، تنها از آب برای این کار بهره ببرید.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست

۲٫ مرطوب کردن.

پوست شما در طول روز رطوبت خود را از دست می دهد. برای اینکه به پوست تان کمک کنید که بتواند خود را ترمیم کند، و همین طور سالم به نظر برسد، مرطوب سازی کار بسیار مهم و ضروری است. برای این کار از مرطوب کننده های متنوع متناسب با پوست خود استفاده کنید و نتایج را مقایسه کنید. هر محصولی که اثر بهتری بر پوست تان داشته باشد، می تواند گزینه ی خوبی برای مصرف همیشگی باشد.

۳٫ بررسی.

به دلیل اینکه پوست بزرگ ترین ارگان بدن است، در معرض انواع صدمات و خطرات قرار دارد. بنابراین به طور منظم پوست خود را بررسی کنید. اگر هرگونه تغییر غیرعادی مانند لکه ها، نقطه ها و خال ها را بر پوست خود مشاهده کردید، موضوع را با متخصص پوست مورد اطمینان خود در میان بگذارید. نکته ی بعد اینکه آینده از همین حالا شروع می شود. اینکه پوست شما در بیست سال آینده چگونه به نظر خواهد رسید، به کارهایی که امروز انجام می دهید بستگی دارد. زمانی که سن ما بالا می رود، پوست اول از همه نشانه های آن را در خود منعکس می کند. بنابراین با مراقب از پوست  از عوارض پیری بکاهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *