مراقبت از پوست چرب

مراقبت از پوست چرب دغدغه افرادی است که این نوع پوست را دارند. پوست چرب نوعی از انواع پوست‌هایی است که با ویژگی‌های گوناگون وجود دارند. پوست دارای انواع و گروه‌های مختلفی براساس جنس و نوع است. این نوع پوست، دارای چربی بسیار، شفافیت و ظاهری پرجلا است. این نوع پوست‌ها به دلیل چربی بیش از حدی که دارد، مستعد ظهور جوش‌های سر سفید، سر قرمز و سر سیاه است. به همین دلیل نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد.

پوست از هر نوع و هر جنسی نیاز به مراقبت دارد

 

شستشوی پوست

شستشوی روزانه پوست یکی از الزاماتی است که در مراقبت از پوست باید انجام شود؛ اما، در خصوص پوست‌های چرب توصیه می شود که شستشو دو مرتبه انجام شود؛ زیرا، مرتبه نخست منجر به پاک‌سازی و رفع  آلودگی‌ها می‌شود. در مرتبه دوم، شستشو باعث از بین رفتن چربی سطحی پوست و خشک پوست می شود.

پوست چرب

 

از مرطوب کننده استفاده نکنید

این نوع پوست به دلیل ترشح چربی بیش از حد نیازی به استفاده از مرطوب کننده قوی ندارند؛ زیرا، براساس جنسی که دارند آب‌رسانی به پوست آن‌ها انجام می شود. استفاده از ضدآفتاب و مرطوب‌کننده‌ها ملایم می‌تواند از اقدامات ضروری برنامه مراقبت از پوست باشد.

به افرادی که این نوع پوست را دارند، توصیه می‌شود تا از مصرف غذاهای چربی و سرخ کرده پرهیز کنند؛ زیرا، استفاده از این مواد غذایی باعث تشدید ترشح چربی روی پوست آن‌ها می‌شود که در نتیجه این فرآیند، امکان افزایش تولید جوش‌های گوناگون افزایش می‌یابد.

منع کاربرد کرم ضد افتاب

یادتان باشد که کرم ضدآفتاب باعث افزایش چربی پوست می‌شود. بنابراین  باید تنها کرمی استفاده شود که فاقد فرمولاسیون چربی است. این پوست به دنبال خود باعث افزایش جوش می شود. درنتیجه، شستشوی مکرر پوست، دوری از استرس فشار مالیدن پوست و دست زدن به پوست با انگشتان کثیف خودداری فرمایید.

لایه برداری پوست چرب

برای حفظ شفاف‌سازی این نوع پوست توصیه می‌شود. از لایه بردارهای طبیعی استفاده شود. نیاز به توضیح است که هر پوستی با افزایش سن پیر می‌شود؛ اما، یکی از نکات جالب در خصوص پوست‌های چرب این لست که پوست‌های چرب در مقایسه با انواع دیگر پوست دیرتر پیر می‌شوند و چروک‌ها روی آن ظاهر می‌شود؛ اما، این نکته ملزم به مراقبت‌های دقیق از پوست است تا بتوان به زیبایی و این مزیت پوست‌های چرب استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *