مراقبت از پوست برای مردان

مراقبت از پوست برای مردان

مراقبت از پوست برای مردان

وقتی صحبت از مراقبت از پوست است، معمولا مردان ماجرا را ساده  برگزار می کنند.

به هر حال هم اکنون مردان بیشتری به دنبال پوستی سالم تر و جوان تر هستند. زمان مناسبی است که مردان نحوه ی مراقبت از پوست خود را یاد بگیرند.

 پوست آقایان و خانم ها تفاوت های زیادی دارند برای مثال پوست آقایان ضخیم تر است. برای مراقبت بهتر از پوست آقایان متخصصان پوست راهکار های زیر را ارائه کرده اند. این راهکار ها را دنبال کنید تا به پوستی جوان تر برسید.

راهکارهای مراقبت از پوست برای آقایان

۱٫ روی محصولات بهداشتی و مواد سازنده آنها رابه دقت بخوانید. محصولات بهداشتی که انتخاب می کنید باید مخصوص نوع پوستتان باشد. اگر پوستی چرب و آکنه دار دارید، از مرطوب کننده ها و پاک کننده هایی استفاده کنید که رویشان نوشته بدون روغن.

اگر پوستی حساس دارید، از محصولات ملایم بدون رایحه استفاده کنید. زیرا محصولات رایحه دار می توانند پوست را خشک کنند.

مراقبت از پوست برای مردان

مراقبت از پوست برای مردان

۲٫ پوست صورتتان را هر روز و به ویژه بعد از تمرینات ورزشی بشویید.

برای برخی مردان ژیلت های چند تیغه بهتر جواب می دهد. ولی اگر اکثرا بریدگی و زخم را روی پوستتان تجربه می کنید از ژیلت های یک الی دو تیغه استفاده کنید. پوستتان را هنگام شیو کردن نکشید.

قبل از شیو کردن پوستتان را خیس کنید تا نرم شود. از یک مرطوب کننده ی بعد از شیو در جهت رویش مو استفاده کنید. این گونه کمترین تحریک روی پوستتان خواهد بود.

۳٫ هر روز پوستتان را مرطوب کنید.مرطوب کننده ها آب را در پوستتان به دام می اندازند. با این ترفند باعث دیده نشدن چین و چروک ریز می شوند. استفاده از مرطوب کننده پوستتان را براق تر و جوان تر نشان می دهد.

برای گرفتن نتیجه ی بهتر مرطوب کننده را بلافاصله پس از حمام که پوست هنوز نم دار است استفاده کنید.

پوستتان را مرتبا چک کنید، خال های جدیدی که خارش خون ریزی یا تعویض رنگ دارند، می توانند نشانه ی کنسر باشند. اگر هرگونه نقطه ی مشکوکی می بینید، یک متخصص پوست را ببینید.

مردان با سنین بالاتر از ۵۰ ریسک بالایی برای ابتلا به کنسر پوست که یکی از کشنده ترین بیماری هاست را دارند.

با این حال اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شوند، شانس درمان بالایی دارند. پوست هر مردی متفاوت است و هیچ دو روش مراقبتی یکسانی برای اقایان وجود ندارد. پس سعی کنید با این راهکار ها مراقبت ویژه خود را شناسایی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *