مراقبت از ناخن (۲)

مراقبت از ناخن یکی از دغدغه‌های تمام افراد است. به طور کلی یکی از قسمت‌های هر انسان که تأثیر بسیاری در ظاهر افراد دارد، ناخن است. ناخن افراد همانند پوست نیاز به مراقبت و محافظت از آن دارد. زیرا در صورت هر گونه سهل انگاری زمینه برای رشد قارچ و یا ضایعات گوناگون فراهم می‌شود. در قسمت نخست مقاله به معرفی برخی از ضایعات ناخن پرداخته شد. در این قسمت به معرفی شیوه‌های دیگر مراقبت از ناخن پرداخته می‌شود.

استفاده از پوشش‌های مراقبتی

به‌کارگیری برخی از مواد همانند پوشش‌های مراقبتی باعث می‌شوند تا ناخن در برابر عواملی همانند شکستگی و نفوذ باکتری‌ها و آلودگی‌ها مقاومت نشان دهد.

 

مراقبت از ناخن

 

لاک ناخن‌هایتان را هرگز نتراشید

برای پاک کردن لاک ناخن توصیه می‌شود، از پدها و یا محلول‌های مخصوص پاک کردن ناخن استفاده شود؛زیرا، این مواد قابلیت انحلال لاک را در خود دارد. درحالی‌که تراشیدن ناخن باعث می شویم تا علاوه بر رفع زیبایی ظاهری  زمینه برای جذب آلودگی‌های گوناگون فراهم شود.

نیاز به توضیح است که استفاده از استون باعث خشکی ناخن می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود، تا حد امکان استفاده از استون برای پاک کردن ناخن خودداری شود. برای پاک کردن لاک ناخن از از محلول های مخصوص این کار استفاده شود.

نیاز به توضیح است که لاک زدن به ناخن همانند لایه محافظتی عمل می‌کند. بنابراین، در مواردی توصیه می‌شود که خانم‌ها از لاک استفاده کنند. لاک باعث می‌شود تا ناخن‌ها چرب شده و از خشکی و شکنندگی آن جلوگیری می‌کند.

 

سوهان کشیدن ناخن

سوهان ناخن را به یک‌سو بکشید. استفاده از سوهان باعث صافی و زیبایی ناخن ها می‌شود؛ اما، این کار نیاز است، به یک جهت انجام شود. استفاده از جهات مختلف برای سوهان کشیدن ناخن باعث می‌شود تا ناخن حالتی راه راه پیدا کرده و خود باعث زمینه‌ای برای جذب آلودگی‌های گوناگون می شود.

 

تغذیه مخصوص ناخن

استفاده از شیر و تخم‌مرغ آب‌پز به دلیل این‌که سرشار از کلسیم و روی است، تاثیر بسیاری در سلامت ناخن دارد و از شکستن و تضعیف لایه‌های کوتیکول آن جلوگیری می‌نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *