مراقبت از ناخن‌ها در زمستان

مراقبت از ناخن‌ها در زمستان

فصل زمستان زیبایی‌های مخصوص به خودش را دارد، اما آب و هوای سرد و خشک واقعاً می تواند روی پوست و ناخن‌های شما تأثیر بگذارد. کمبود رطوبت در هوا به کمبود رطوبت در ناخن‌ها و پوست اطراف آن منجر می‌شود. یعنی کوتیکول‌ها و ریشۀ ناخن‌های خشک و ترک‌خورده که نه تنها ظاهر بدی پیدا می‌کنند، بلکه بسیار دردناک نیز هستند. اصولاً شکافتن، کنده شدن و شکستن ناخن‌ها در نتیجۀ خشکی رخ می‌دهند.

به علاوه، ضدعفونی کردن و شستن بیش از حد دست‌ها نیز به هر حال به خشکی دستان شما دامن می‌زند. اساساً شما برای مراقبت از ناخن‌ها در زمستان باید به یک سری نکات توجه کنید. ما در ادامه به شما چند ایدۀ خوب برای مراقبت همراه با عشق از ناخن‌ها و دستان‌تان معرفی خواهیم کرد تا بتوانید آنها را به خوبی سالم نگاه دارید.  

اصول اولیه مرطوب کردن ناخن‌ها

استفاده از لوسیون دست یه نوعی بدیهی‌ترین و احتمالاً مهم‌ترین نکته‌ای هست که همیشه باید در نظر داشته باشید. شما در ماه‌های سرد سال باید ترجیحاً هر روز و چندین بار در روز به ویژه بعد از شستن دست‌ها از لوسیون دست مرطوب کننده استفاده کنید. آب در واقع باعث تورم ناخن‌های شما می‌شود و روغن‌های خوب را جذب می‌کند. از این رو، باید حتما کوتیکول‌ها یا پوست دور ناخن خود را مرطوب نگه دارید.

در نتیجه، ناخن‌های شما نیز از این رطوبت بهرۀ کافی را می‌برند. علاوه بر این، استفاده از یک کرم دست غلیظ هر شب قبل از خواب نیز ایدۀ خوبی است. این عمل رطوبت را در هنگام خواب حفظ می‌کند. یکی از محصولاتی که احتمالاً در مورد آن شنیده‌اید روغن کوتیکول یا کرم کوتیکول است که به طور خاص با هدف جلوگیری از خشکی و آسیب ناخن و کوتیکول طراحی شده است.

شما می‌توانید چندین بار در روز قبل از استفاده از لوسیون دست این کرم‌ها را چندین بار در روز روی نقاط مورد نظر اعمال کنید. با این حال، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند این کار را شب‌ها انجام دهند. به طوری که روغن‌ها و مواد معدنی به خوبی به پوست و بستر ناخن نفوذ می‌کنند. از این لحاظ، شما باید دنبال محصولاتی بگردید که حاوی جوجوبا و اسکوالن هستند، زیرا این ترکیبات طبیعی خاصیت مرطوب کنندگی و محافظ بالایی دارند.

مراقبت از ناخن‌ها در زمستان اهمیت زیادی دارد

مراقبت از ناخن‌ها در زمستان اهمیت زیادی دارد

عادات خوب برای مراقبت از ناخن‌ها در زمستان

همیشه سعی کنید که ناخن‌های خود را خشک و تمیز نگه دارید. این امر مانع از رشد قارچ و باکتری در زیر ناخن‌ها می‌شود. از همه مهمتر، در فصول سرد سعی کنید در هنگام شست و شوی ظروف یا استفاده از مواد شستشوی شیمیایی از دستکش‌های لاستیکی استفاده کنید. از طرف دیگر، هنگام تشکیل ریشۀ ناخن باید آن‌ها را با ابزار مناسبی از ریشه قیچی کنید. توجه داشته باشید که نباید به هیچ عنوان آنها را بکشید، زیرا این کار به پوست اطراف ناختن آسیب بیشتری می‌رساند.

همچنین، از جویدن ناخن یا چیدن پوست دور ناخن‌ها نیز اجتناب کنید. زیرا این عادات بد به بستر ناخن شما آسیب می‌زند و باید آنها را کنار بگذارید.

مراقبت دلسوزانه از ناخن‌ها

تا اینجا با مراقبت‌های اولیه و نحوۀ انجام آنها آشنا شدیم. حالا باید به طور جدی راه مراقبت از ناخن‌ تمیز و مرطوب را یاد بگیرید تا همیشه بخصوص در فصول سرد سالم بمانند. به طور کلی، ناخن‌ها در حالت عادی آسیب پذیر هستند. بنابراین، شما می‌توانید از آنها با رنگ‌آمیزی محافظت کنید. از این رو، استفاده از پوشش پایه، لاک ناخن و پوشش رویی برای حفظ روغن‌ها و تقویت ناخن‌ها بسیار سودمند است.

در هنگام اعمال لاک روی سطح ناخن حتماً باید سطح ناخن را از هر نوع روغن و لوسیون به خوبی پاک کنید. در غیر این صورت لاک به ناخن نمی‌چسبد. بر این اساس، تمیز کردن آنها با مقداری لاک پاک کن برای حذف چربی سطح ایدۀ بسیار خوبی به نظر می‌رسد. همچنین، شما می‌توانید برای پوست دست و ناخن بسیار خشک از کرم ترک پا استفاده کنید، زیرا این نوع کرم اصولاً برای مبارزه با خشک‌ترین حالت طراحی می‌شود.

علاوه بر این، در فصل زمستان و هنگام بیرون رفتن دستکش گرم بپوشید. این کار علاوه بر محافظت از دست‌ها در برابر هوای خشک، از خم شدن و شکستن ناخن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *