مراقبت از مو با سه ماده طبیعی

برای مراقبت از مو می‌توان از مواد گوناگون طبیعی استفاده نمود. در این یادداشت به معرفی راهکار مراقبت از مو پرداخته می‌شود. از زمان‌های قدیم، گیاهان دارویی متنوعی به‌‌عنوان ماسک برای تقویت پوست و مو استفاده می‌شده است. هر یک از این مواد می‌تواند باعث افزایش سلامتی و زیبایی شود. هر یک از مواد طبیعی خاصیت‌های و ویژگی‌های گوناگونی دارند که علاوه بر حفظ سلامت مو، باعث خاصیت ضدمیکروبی، ضدقارچ، گندزدایی و در مواردی ایجاد بوی خوش روی مو می‌شود. به همین دلیل، در طب سنتی بر استفاده از کرم‌ها و ماسک‌های طبیعی توصیه بسیاری شده است. در این یادداشت، به معرفی سه ماده طبیعی که تأثیرات مثبتی روی موی سر دارد، پرداخته می‌شود.

 

مورد

گیاه مورد یکی از گیاهان مفید است که در ساخت ماسک مخصوص موی سر کاربرد بسیاری دارد. براساس آزمایشات انجام شده، گیاه مورد دارای خاصیت ضدمیکروبی و ضد قارچ است. از تأثیرات مثبت دیگر این گیاه، تقویت موی ابرو و مژه و جلوگیری از موی این دو ناحیه می‌باشد. از خاصیت‌های دیگر این ماده، جلوگیری از آلودگی‌های قارچ، خارش پوست سر و شوره به‌شمار می‌آید.

مراقبت از مو با سه ماده طبیعی

موم زنبور عسل

موم، فرآورده‌ای از زنبور عسل است که در طب سنتی و درمان برخی از بیماری‌ها بسیار مفید است. موم زنبور عسل، به‌‌عنوان ماده‌ای قوام دهنده، برای درخشش، نرمی و لطافت موی سر استفاده می‌شود. همچنین، این ماده باعث تقویت موی سر می‌شود.

در طب سنتی بر کاربرد مواد طبیعی به عنوان ماسک توصیه بسیاری شده است

 

صمغ درخت بنه

بنه نام نوعی پسته کوهی است که از شاخه‌های درخت آن نوعی صمغ سفیدرنگ ترشح می‌شود. این صمغ در صنایع گوناگون همانند تولید سقز، خوشبو کننده، عطر، حشره‌کش، نرم کننده، ضدعفونی‌کننده و ضدقارچ کاربرد دارد. این ماده در نرمی، سلامت و جلای مو کاربرد دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *