ماسک پوست

ماسک پوست صورت، ازجمله مواردی است که انسان به آن توجه زیادی نشان می‌دهد و هر چه شفاف‌تر، روشن‌تر و صاف‌تر باشد، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند. این اعتماد به نفس در نتیجه زیبایی ظاهری آن‌ها می‌باشد. برای شفاف‌سازی پوست می‌‌توان از ماسک‌های گوناگونی استفاده کرد که عموماً با استفاده از مواد طبیعی ساخته می‌شود‌. در این مقاله به معرفی برخی از ماسک‌های کاربردی در شفاف‌سازی پوست پرداخته می‌شود.

ماسک پوست کاربرد بساری برای جوانسازی دارد

پودر شیر

یکی از ماسک‌ها که کاربرد زیادی در سفید کردن پوست صورت دارد، ماسک پودر شیر است. برای ساختن این ماسک، یک قاشق غذاخوری پودر شیر، آب پرتقال طبیعی و یک قاشق غذاخوری جوی دوسر را با هم مخلوط می‌کنند. سپس این ماسک را بر روی صورت خود اعمال کرده و پس از نیم ساعت آن را با آب سرد بشویید. توصیه می‌شود، از این ماسک دو بار در هفته استفاده شوید.

ماسک نعنا

مقداری برگ نعنا را خرد کرده و پس از فشردن به شکل یک خمیر درآورید. پس از شست‌وشوی صورت، آن را به‌صورت خود بمالید و پس از گذشت بیست ۳۰-۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. این کار را حداقل دو بار در هفته تکرار کنید.

ماسک پوست

ماسک آرد

مقداری آرد را با یک قاشق زردچوبه و شیر ترکیب می‌کنید. این ماسک را به صورت مالیده و پس از بیست آن را با آب سرد بشویید.

ماسک موز و لیمو

یک عدد موز، یک قاشق آب‌لیمو و یک قاشق عسل را با یکدیگر ترکیب کرده و هم زنید تا یکنواخت شود. سپس صورتتان را شسته و خشک نمایید و این ماسک را روی صورتتان بمالید.

ماسک زردچوبه و لیمو

یک قاشق زردچوبه و آب‌لیمو رو با هم ترکیب کرده و روی صورت می‌مالند. پس از بیست آن را شسته و دستمال مرطوب روی صورت می‌گذارند تا پوست استراحت کند. توصیه می شود، از این ماسک هر روز استفاده نمایید.

ماسک پوست پرتقال

پودر پوست پرتقال را با یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو و آب ترکیب کرده به صورتتان بمالید. پس از پانزده تا بیست دقیقه آن را با آب سرد بشویید.

ماسک پاک زعفران

۲ عدد ریشه زعفران، ۱ گرم آرد و شیر را با همدیگر ترکیب کنید. این ماسک را روی صورت مالیده و پس‌از ده دقیقه پاک کنید. از این ماسک یک مرتبه‌ در هفته استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *