ماسکی از جنس زغال

در سال‌های اخیر با پیشرفت علوم و تکنولوژی‌های نوین، تغییرات شگرفی در صنعت زیبایی پوست و مد حاصل شده است. یکی از این تغییرات و نوآوری‌ها، ساخت ماسک پوست با انواع مواد جدید چه سنتی و چه صنعتی می‌باشد. یکی از ماسک‌های جدید که امروزه طرفداران بسیاری در عرصه و صنعت زیبایی را به خود جلب کرده است، ماسک زغال است که با نام‌های ماسک زغال فعال و یا ماسک سیاه شناخته می‌شود.

یکی از ماسک‌های مدرن و امروزی، ماسک زغال فعال است.

این ماسک که از ترکیب زغال فعال (کربن بلک Carbon black) حاصل می‌شود. براساس نتایج تحقیقات انجام شده ماسک سیاه، یکی از قوی‌ترین ماسک‌ها به شمار می‌آید که قادر است پوست انسان را به خوبی پاک کرده و سطح پوست را از عناصر سمی و آلودگی می‌زداید. دلیل این خاصیت پاک کنندگی ریشه در ماده کربن فعال دارد، زیرا این ماده دارای خاصیت مکندگی و چسبندگی بوده و از سویی دیگر ساختار متخلخل باعث می‌شود تا سلول‌های پوششی، مواد روغنی پوست، پوست‌ها و موهای زائد را جذب کرده و سطح پوست خارج می‌کند.

بدین دلیل چنین باید اذعان داشت که ماسک سیاه یکی از نوین‌ترین ماسک‌هایی است که در سال‌های اخیر عرضه و بهترین کاربردها را برای پوست‌های چرب دارد. برای ساخت ماسک سیاه همان‌طور که از نامش مشخص است باید از کربن فعال که با نام تجاری کربن بلک و یا کربن اکتیو عرضه می‌شود، استفاده کرد. اما افزون بر این ماده، به منظور عملکرد بهتر این ماده باید کربن بلک باید با موادی نظیر جو، خاک و یا کائولن رس، اسانس چای، باریج و ترنج می‎توان استفاده کرد.

افزون بر مواد مذکور می‌توان ماسک سیاه را از ترکیب کربن فعال و ژلاتین بدست آورد. این ماسک به دلیل وجود کربن بلک که باعث تمیزشوندگی سطح پوست از یک سو می‌شود. از سویی دیگر رطوبت موجود در ژلاتین به صورت کامل‌تر و بهتری جذب می‌شود. این عامل باعث افزایش جذب رطوبت در پوست شده که در نتیجه افزایش لطافت و درخشندگی آن می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *