لیزر لک‌های قهوه‌ای

لیزر لک‌های قهوه‌ای

آشنایی با لیزر لک‌های قهوه‌ای

لک‌های قهوه‌ای رنگ یا خورشیدی با افزایش سن روی پوست صورت، دست یا بازو ایجاد می‌شوند. در بعضی افراد به دلیل ژنتیک و وراثت لک‌های قهوه‌ای رنگ مانند خال، کک و مک و نواحی تیره رنگ روی پوست ایجاد شده و در بین افراد جوان نیز به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید احتمال به وجود آمدن لک‌ها روی پوست بیشتر است. با توجه به‌ سرطانی نبودن لک‌های قهوه‌ای رنگ، روی ظاهر و زیبایی افراد بسیار تاثیر می‌گذارند بنابراین برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب بهتر است به فکر رفع این لک‌ها بود. در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده شما را با بهترین روش لیزر لک‌های قهوه‌ای آشنا می‌کنیم.

برای درمان لک‌های قهوه‌ای رنگ چگونه از لیزر درمانی استفاده می‌شود؟

برای لیزر درمانی لک‌های قهوه‌ای رنگ از لیزر سوئیچ کیو استفاده می‌شود. در این روش با تاباندن نور سبز رنگ خارج شده از دستگاه لیزر به سطح پوست باعث جذب رنگدانه‌های موجود در پوست شده و در کسری از ثانیه رنگدانه‌ها را تبخیر می‌کند. این روش درمانی به صورت موضعی و سرپایی انجام می‌شود و به مدت ۲ ماه برای جذب رنگدانه‌ها و بهبودی پوست زمان لازم است.

کاربردهای لیزر

لک‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست را می‌توان با کرم‌ها و لایه‌بردارهای شیمیایی از بین برد ولی لیزر درمانی موثرترین روش برای درمانی لک‌های قهوه ای رنگ روی پوست است. برای درمان لک‌ها و آسیب‌های پوستی از انواع مختلف لیزر استفاده می‌شود. در ادامه مطلب انواع لیزرها را معرفی می‌کنیم:

لیزر نوری

لیزر نوری معروف به لیزر کسری برای درمان لک‌های قهوه‌ای رنگ، بافت، جوش‌ها و قرمزی بسیار موثر است. بهترین تکنولوژی برای درمان عروق خونی پوست، لیزر نور سبز می‌باشد.‌ لیزر نوری به عنوان یک روش درمانی غیرتهاجمی، برای درمان بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنولوژی با استفاده از نوری که توسط دستگاه تولید شده، به صورت نور متمرکز و پرانرژی بر روی منطقه مورد نیاز تمرکز می‌کند. یکی از کاربردهای اصلی لیزر نوری، درمان لک‌های قهوه‌ای رنگ است. این لک‌ها معمولا به دلیل تولید بیش از حد ملانین در پوست ایجاد و باعث تیرگی و ناهمواری پوست می‌شوند. با استفاده از لیزر نوری، این لک‌ها به طور موثری مورد درمان قرار می‌گیرند و پوست صاف و روشن‌تر می‌شود.

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال برای درمان لک‌های قهوه‌ای رنگ پوست مناسب‌ترین گزینه است. در این روش با تابیده شدن نور لیزر به سطح پوست، نور لیزر به لایه زیرین پوست نفوذ کرده و با ایجاد حرارت و زخم باعث فعال شدن سیستم ایمنی بدن شده و در پی آن کلاژن تولید می‌شود. این کلاژن تولید شده باعث تشکیل لایه جدید پوست می‌شود. این لایه جدید جایگزین لک‌های قهوه‌ای رنگ شده و پوست  جدید سالم، جوان و نرم‌تر است.

لیزر تبخیری

لیزر تبخیری برای درمان مشکلات پوستی از جمله ناهمواری‌های عمیق، چین و چروک و رنگدانه‌های عمیق مناسب می‌باشد. در این روش با تابیدن نور لیزر به سطح پوست لیزر به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و به روش تهاجمی باعث تبخیر لک‌های قهوه‌ای می‌شود. در لیزر تبخیری دوره و مراحل بهبودی طولانی و سخت‌تر است.

چه مراقبت‌های پس از لیزر لازم است؟

دوره بهبودی لیزر درمانی لک‌های قهوه‌ای رنگ کوتاه مدت است و با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌های پزشکی ناحیه تحت درمان به سرعت بازسازی می‌شود. برای بهبودی سریع‌تر نکات زیر را رعایت فرمایید:

  • ناحیه تحت درمان دست نزنید و در صورت لزوم پانسمان کنید.‌
  • از خاراندن ناحیه لیزر شده خودداری کنید.
  • ناحیه لیزر شده را کم‌تر در معرض آب قرار دهید و از حمام طولانی و شنا کردن بپرهیزید.
  • به آرامی کرم‌های مرطوب‌کننده را روی پوست بمالید.
  • تا بهبودی کامل در معرض نور خورشید قرار نگیرید و در صورت لزوم از کرم‌های ضد آفتاب قوی استفاده کنید.
لیزر لک‌

لیزر لک‌

سخن آخر

عواملی چون افزایش سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عوامل ژنتیکی باعث ایجاد لک‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست می‌شود. خوشبختانه امروزه با لیزر درمانی موفق به رفع این لک‌های روی پوست شده‌اند.‌ با توجه به حساسیت پوست در زیبایی ظاهری برای انجام لیزر درمانی لک‌های قهوه‌ای حتما باید به متخصص ماهر و با تجربه مراجعه فرمایید.

دکتر سعیدزاده، بهترین دکتر خانم پوست و مو در تهران خدمات زیبایی را در شرایطی کاملا بهداشتی و با بروزترین تجهیزات انجام می‌دهد.‌ زیباجویان عزیز می‌توانید برای انجام اعمال زیبایی پوست با اطمینان خاطر به کلینیک دکتر نازیلا سعیدزاده مراجعه فرمایید.