لایه برداری پوست با مواد طبیعی

لایه برداری پوست با مواد طبیعی یکی از رایج‌ترین اقدامات است. پوست را می‌‌توان بیرونی‌ترین لایه و قسمت هر انسان به شمار آورد. به همین دلیل پوست نیازمند مراقبت‌های خاص و اقدامات ویژه برای سالم سازی و همچنین زیباسازی است. در یکی از عملیات‌هایی که باعث افزایش زیبایی، رفع باکتری‌ها و لکه های ظاهری می‌شود، پاک‌سازی پوست است. پاک‌سازی به‌طور طبیعی با مواد شیمیایی و طبیعی انجام می‌شود. در این مطلب به معرفی چند لایه بردار قوی پرداخته می‌شود که همگی آن‌ها در خانه، با استفاده از مواد طبیعی قابل تهیه است.

نیاز به توضیح است که برای استفاده از این لایه بردارها باید به روشی عمل نمود تا بیشترین تاثیر را داشته باشد. بهتر است هر یک از لایه بردارها را با استفاده از انگشتان دست و یا پنبه روی پوست بمالید. سپس با حرکت‌های دورانی روی صورت مالیده و حالتی ماساژ گونه به آن دهید. مالیدن کامل لایه بردار روی تمام صورت با زمان تقریبی حداقل پنج تا ده دقیقه ادامه دهید. سپس اجازه دهید نزدیک به بیست دقیقه مواد لایه بردار روی صورتتان بماند سپس آن را با آب ولرم شسته و برای خشک کردن آب بهتر است تنها از دستمال کاغذی استفاده نمایید.

لایه برداری پوست

 

لایه بردار نمک دریایی و روغن زیتون

یکی از موادی که کاربرد زیادی در ساخت لایه بردار دارد، نمک دریایی است. نمک نمک دریایی امروز در مراکز گوناگونی همانند عطاری‌ها قابل تهیه است. ترکیب برابر روغن زیتون و نمک دریایی، تاثیر بسیاری در حس تازگی و نرم کردن نقاط گوناگون پوست و همچنین زدودن باکتری‌ها و لکه‌های چربی دارد.

 

لایه بردار ماست و لیمو

مردم با ترکیب ماست و گرد بطور طبیعی ماست یکی از بهترین مواد برای لایه برداری است دلیل آن وجود مقدار زیادی اسید لاکتیک در پوست است که باعث شفاف‌سازی و نرم شدن پوست می‌شود علاوه بر آن در ماست خواص مانند خواص ضد باکتریایی و ضد قارچ وجود دارد که این تاثیر مستقیمی بر روی پوست دارد برای ترک این ساخت این لایه بردار توصیه می شود دو قاشق ماست خوری را با مقداری گردوی خرد شده ترکیب کرده و روی نقاط سفت پوستم مانند پاشنه پا و یا پوست پا گذاشته و پس از نیم ساعت آن را بشویید

 

لایه بردار عسل و جو

جو را می‌‌توان یکی دیگر از مواد محبوب در لایه‌برداری و پاک‌سازی پوست به‌شمار آورد. دلیل آن، وجود مقدار زیادی قابض در این ماده است که به عنوان قابض عمل کرده و باعث حذف پوست چین‌وچروک پوست از بین رفته و چربی‌ها را از سطح پوست بزاید باید علاوه بر این ماده عسل ماده دیگری است که در ترکیب این کاربرد دارد و خاصیت زیادی در ترمیم نقاط آسیب‌دیده و همچنین حذف لایه‌ها زائر دارد در تهیه این ماسک توصیه می‌شود از جوی خرد شده و پودر شده به اندازه یک یک قاشق را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و آن را بر روی صورت بمالید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *