قارچ پوستی

یکی از ضایعات که به اشکال و انواع مختلفی ظاهر می‌شود، قارچ پوستی است. همان‌طورکه گفته شد، قارچ پوستی انواع مختلفی دارد که رایج‌ترین آن‌ها قارچ دست، قارچ سر، قارچ ناخن، کچلی قارچی و یا پای ورزش‌کار است. هر یک از انواع قارچ های مذکور علائم و عوارض مختلفی دارد؛ اما، به‌طورکلی به پاتوژن ها که علائمی همانند قرمزی خارش قسمتی از بدن و ایجاد لکه‌های خاکستری روی پوست را دارد قارچ می‌گویند. قارچ‌های پوستی درمان‌های گوناگونی دارد که براساس آن متفاوت است. برای درمان ضد قارچی، معمولاً می‌‌توان از مواد های شیمیایی که زیر نظر پزشک متخصص تجویز می‌شود، استفاده نمود. همچنین، از سرکه و اسانس‌های خانگی می‌‌توان به‌‌عنوان درمان خانگی سود برد.

 

قارچ پوستی

 

قارچ پای ورزشکار

یکی از شایع‌ترین نوع بیماری‌های قارچی پای ورزش‌کار است. این نوع قارچ، معمولاً در میان انگشتان پا ظاهر می شود. ظاهر این نوع قارچ، ایجاد لکه‌های خاکستری و سفید روی همان قسمت های کوچک پا است. وجود عرق و عفونت، رایج‌ترین دلیل ایجاد قارچ پای ورزش‌کار شناخته می شود. افرادی که این نوع قارچ را دارند، معمولاً با نشانه‌هایی همانند پوسته پوسته شدن، خشکی پوست، ظاهر شدن، لکه‌های رنگی مذکور، تاول و خارش مواجه هستند.

قارچ سر

یکی دیگر از قارچ‌های رایج که در پوست سر مودار قابل مشاهده است، قارچ سر می‌باشد. این نوع قارچ معمولاً بدون علائم ظاهر می‌شود و به مرور باعث پوسته پوسته شدن موی سر و خاکستری شدن رنگ پوست می شود. درصورتی‌که از این قارچ جلوگیری نشود، منجر به کچلی تکه تکه ای می شود.

 

قارچ ناخن

از دیگر قارچ‌هایی که به‌شدت در افراد بخصوص آنانی که کاشت ناخن انجام می‌دهند، قابل مشاهده است. این نوع قارچ زیر ناخن نفوذ کرده و باعث کدر شدن و ضخیم شدن سطح ناخن می شود. نیاز به توضیح است، گل قارچ ناخن با ظهور لکه های، سفید، زرد، قهوه‌ای و یا خاکستری قابل‌تشخیص است و در صورت عدم درمان ناخن باید کشیده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *