فیبروبلاست چیست؟

فیبروبلاست یکی از شیوه های مدرن پوستی است. امروزه با توجه به پیشرفت سریع علوم در زمینه‌های مختلف ، در زمینه جوانسازی پوست شاهد تحولات وسیعی هستیم. شاید بتوان گفت که جوانسازی پوست از دید بیماران و دیدگاه متخصصین بیشتر به طرف روش‌های غیرتهاجمی تمایل پیدا کرده است. از بین این روش‌ها، می‌توان به تزریق سلول‌های فیبروبلاست و رادیوفرکوئنسی اشاره کرد. به طور کلی، دید خطوط چین و چروک روی صورت منظرۀ غم‌انگیزی به شمار می‌آید.

فیبروبلاست روشی مدرن و جدید برای جوانسازی است.

پیری و چروک پوست امری گریزناپذیر است. اما انسان‌ها تمایل بسیاری به جوانسازی و پوست جوان و بانشاط دارند. در شیوۀ فیبروبلاست، سلول‌های جدید وارد بدن می‌شوند و به نوعی جایگزین سلول‌های بیمار و معیوب می‌شوند. این خصوصیت فیبروبلاست باعث می‌شود تا چین و چروک صورت و برخی دیگر از اندام‌های ظاهری افراد، برطرف شده و فرد ظاهری جوان پیدا می‌کند. در این روش، ابتدا قسمت کوچکی از پوست پشت گوش بیمار یعنی ۳ تا ۴ میلی‌متر مربع را به محیط گشت اختصاصی انتقال می‌دهیم.

فیبروبلاست

سپس فیبروبلاست، ۳ بار تزریق با فواصل ۲ هفته‌ای انجام می‌شود. در این روش بهبود به مرور زمان انجام می‌شود و سلول بنیادی تزریق شده شروع به تولید کلاژن می‌کنند که ماده اصلی پوست است و می‌تواند چروک‌ها را رفع و ظاهری جدید به چهرۀ انسان بدهد. این تکنیک می‌تواند سلول‌های افراد را در حالت یخ زدگی نگهداری می‌کند و در صورت نیاز آن را مورد استفاده قرار دهد. این روش یک شیوه اتولوگ است. یعنی سلول بدن خود بیمار استفاده شده و مجدداً همان سلول‌ها به بدن خود فرد تزریق شود.

فیبروبلاست، شیوۀ مدرنی برای جوانسازی پوست است.

لذا این روش خطر تحریک سیستم ایمنی وجود ندارد و سلول‌های تزریق شده بیگانه تلقی نشده و دفع نمی‌شود. همچنین به علت توانایی این سلول‌های بنیادی در انجام وظیفه خود یعنی ساخت کلاژن، این روش اثر طولانی مدت دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *