فرآیند کاشت مو

فرآیند کاشت مو طی چندین ماه به انجام می‌رسد. موی سر یکی از صورت‌های ظاهری هر فرد به شمار می‌آید که تأثیر بسیار زیادی بر مو داشته و همچنان دارد. بدین دلیل است که رنگ موی سر، شکل ظاهری آن، فرم مو و تراکم آن از دیرباز تاکنون مورد توجه بوده و هر فردی چه زن و مرد با توجه به آن سعی در افزایش زیبایی خود و حتی به نوعی جلب توجه مخاطبان به خود دارد.

فرآیند کاشت مو طی چندین ماه تکمیل می‌شود.

بدیهی است که هرگونه خلل و نقص در موهای افراد باعث ایجاد خلل در زیبایی افراد، کاهش اعتماد به نفس و نارضایتی افراد از زندگی می‌شود. یکی از نواقص مو، ریزش مو به خصوص در مردان است که باعث کچلی کامل و یا بخشی از سر می‌شود. در پی رفع این نقصان زیبایی امروزه کاشت و پیوند مو رواج بسیاری دارد. پیوند مو نخستین بار توسط فردی از کشور ژاپن کشف و سپس توسط پزشکی آلمانی تکمیل و امروزه رواج یافت. بهترین زمان برای کاشت و پیوند مو، در زمان ۱۸ تا ۲۵ سالگی است.

زیرا در این زمان طاسی به صورت کامل غالب نشده و امکان توقف ریزش مو وجود دارد. فرآیند کاشت مو، عملی سرپایی بدن بیهوشی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود و فاقد هرگونه دردی است. در جلسه نخست، تعداد پیاز مو که در حدود ۵ ساعت به طول می‌کشد، روی سر فرد کاشته می‌شود. سپس سر فرد شسته شده و سر وی پانسمان می‌شود. فرد در روز بعدی به حمام رفته و سر خود را به آرامی ماساژ می‌دهد. پس از دو هفته از کاشت، موی کاشته شده باید به آرامی رشد کند.

پیوند مو یکی از خدمات کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده است.

اما موهای درآمده پس از هفته سوم شروع به ریزش می‌کند. اما همچنان ریشه مو وجود داشته و سالم است. به این ریزش در اصطلاح گفته می‌شود که سر دچار شوک و سپس استراحت شده است. ۶ ماه پس از کاشت مو قاعدتاً موی سر به صورت نازک رشد می‌کند. اما این موها پس از ۶ ماه به تدریج ریخته و موی پر پشت و ضخیم جایگزین آن می‌شود. کاشت مو به روش و انواع مختلفی صورت می‌گیرد که رایج‌ترین آن fit، BHT و جراحی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *