عوامل بزرگ شدن بینی

عوامل بزرگ شدن بینی

آشنایی با عوامل بزرگ شدن بینی

حتما دیده‌اید که مادربزرگ یا پدربزرگ شما اکنون با زمان جوانی زمین تا آسمان فرق کرده است، یکی از این تفاوت‌ها اندازه بینی می‌باشد. بزرگ شدن بینی امکان دارد و به عوامل مختلف محیطی و وراثتی مربوط است. نمی‌توان فقط عامل وراثت را دخیل دانست زیرا برخی کودکان چندین درجه از پدر و مادر خود در اندازه بینی زیباتر هستند. در این مطلب از سایت دکتر نازیلا سعیدزاده عوامل بزرگ شدن آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عوامل بزرگ شدن بینی

بزرگ شدن بینی دارای عوامل مختلفی است که در هر فردی با دیگری تفاوت دارد. قانون کلی که در مورد تمامی بدن موجودات زنده صادق است این قانون بوده که اگر یک عضو فعالیت زیادی داشته باشد رشد آن سریع‌تر خواهد بود. به دنبال آن بخش‌هایی از بدن که کم‌تر یا اصلا فعالیت ندارند به مرور تحلیل می‌روند و در نهایت نابودی عضو اتفاق می‌افتد. لذا عواملی که باعث بزرگ شدن آن می‌شوند یه شرح زیر هستند:

شکستگی 

یکی از عوامل بزرگ شدن شکستگی آن محسوب می‌شود. بنابراین زمانی که در دوران کودکی بر اثر ضربه دماغ دچار شکستگی شده و نادیده گرفته شود، بزرگی آن را به دنبال دارد. این شکستگی در ابتدا ناچیز است اما به مرور زمان رشد ناصحیح استخوان‌ها اتفاق افتاده که همین مساله دماغ فرد را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

گرفتگی بینی

گرفتگی دماغ در دوران کودکی یکی از عوامل بزرگ شدن بینی است. ماهیچه‌هایی در آن وجود دارند که هنگام باز شدن حفره‌ها به دماغ کمک می‌کنند، به همین دلیل زمانی که فرد فعالیت‌های ورزش انجام می‌دهد به هوای بیشتری برای تنفس نیاز دارد و باید این عضلات به کمک بیایند. اگر از اوایل کودکی تا حدودی مسدود باشد، مواردی همچون انقباض بیش از حد این ماهیچه‌ها در دراز مدت باعث بزرگ شدن بخش تحتانی آن خواهد شد.

آدنوئیدها

یکی از عوامل بزرگ شدن آدنوئیدها هستند. اگر مخاط حفره‌های بینی به دلیل آلرژی بیش از اندازه معمول رشد کنند، آدنوئیدها را تشکیل می‌دهند. در صورت عدم درمان این توده‌ها، رشد آن‌ها ادامه‌دار شده و به مرور زمان حفره‌های دماغ را پر می‌کند. به دیواره داخلی بینی فشار آورده و با رشد تدریجی استخوان‌ها به طرف بیرون، موجب بزرگ‌تر شدن بینی خواهد شد.

بزرگ شدن با دستکاری

یکی از دلایلی که باعث بزرگ شدن آن می‌شود اصلی‌ترین دلیل بینی بزرگ در افراد است دستکاری می‌باشد. زمانی که شما با انگشت خود به طور مداوم بینی خود را دستکاری کنید باعث بزرگ شدن آن خواهید شد.

گرفتگی مداوم یکی از مجراهای ببین

اگر یکی از مجراهای بینی دچار گرفتگی مداوم شده باشد باعث بزرگ شدن آن می‌شود. در دوران کودکی در صورتی که یکی از مجاری مسدود شود و یکی دیگر باز باشد، رشد سینوس‌ها و حفره‌ها در هر دو طرف صورت با هم یکسان نخواهد بود. در نتیجه یک سمت صورت بزرگ‌تر از سمت دیگر به نظر می‌رسد. لذا موجب به هم خوردگی شکل و فرم صورت خواهد شد.

بزرگی بینی

بزرگی بینی

بزرگ شدن با افزایش سن

از دلایل اصلی بزرگ شدن دماغ افزایش سن است، زمانی که شما به دوران بلوغ می‌رسید از لحاظ هورمونی رشد می‌کنید و بعد از گذشت مدتی باد می‌کند. در واقع می‌توان نتیجه گرفت که بزرگ شدن آن با افزایش سن امکان دارد. شما بهترین فرم دماغ را در دوران جوانی دارید و با افزایش سن بینی شما بزرگ‌تر خواهد شد.

نتیجه گیری

اگر در سنین نوجوانی هستید و بینی شما بزرگ شده است این یک روند طبیعی بدن به شمار می‌رود و باید صبر کنید تا دوران بلوغ شما سپری شود. اما اگر در دوران میانسالی و بزرگسالی به سر می‌برید و بینی بزرگی دارید در این مطلب از سایت دکتر نازیلا سعیدزاده با عوامل آن آشنا شدید. نیازی به نگرانی نیست و باید بدانید که استرس و اثرات آن بر زیبایی بسیار زیاد است. در این راستا می‌توانید به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و وقت جراحی بگیرید. امروزه روش‌های نوین و کم خطری برای جراحی وجود دارد که مانند گذشته دردناک نیستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *