لیزر مو

آیا علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر را می دانید؟

ضخیم شدن مو بعد از لیزر واقعیت یا دروغ

حتما در مورد ضخیم شدن مو بعد از لیزر شنیده‌اید یا حتی خودتان این موضوع را تجربه کرده‌اید! به نظر شما چه چیزی باعث ضخیم شدن موها بعد از لیزر می‌شود؟ آیا اصلا چنین چیزی درست است یا فقط تصور می‌شود؟ در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعید زاده همراه ما باشید تا به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهیم.

نحوه عملکرد لیزر

موضوع اصلی که ما به دنبال آن هستیم علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر است. اما ابتدا باید بدانیم لیزر دقیقا چگونه کار می‌کند. در این روش از دستگاه لیزر با پرتو و طول موج مشخص استفاده می‌شود. طول موج تنظیم شده برای دستگاه لیزر بر اساس ملانین موجود در فولیکول‌های مو اندازه‌گیری خواهد شد. پرتو لیزر بر ملانین موجود در فولیکول‌های مو تأثیر می‌گذارد. در این صورت ریشه موهای زائد از بین می‌روند.

عوامل موثر بر ضخیم شدن مو بعد از لیزر

به نظر شما ضخیم شدن موها بعد از لیزر قابل کنترل یا پیشگیری است؟ عوامل موثری در این زمینه وجود دارد که باید بررسی شوند. در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد:

نوع دستگاه

یکی از موضوعات مهم مرتبط با انرژی و امواج مغناطیسی دستگاه لیزر است. در واقع، فولیکول‌های مو گاهی اوقات به این امواج حساس هستند. در آخر لیزر مخالف عمل می‌کند و پس از آن شاهد ضخیم شدن مو بعد از لیزر هستیم.

مشکلات هورمونی

برخی از زنان بدون توجه به وضعیت هورمونی خود به لیزر روی می‌آورند. در این صورت اختلالات هورمونی باعث ضخیم شدن موها می‌شود.

رنگ پوست

لیزر موهای زائد برای پوست‌های روشن با موهای ضخیم و تیره منحصر به فرد است. اگر رنگ پوست فردی تیره یا برنزی باشد، معمولاً نمی‌توانید انتظار داشته باشید که لیزر موهای زائد به خوبی کار کند. موهای کرکی بعد از لیزر تا حدودی مشاهده شده است.

درجه تخصص پزشک

گاهی دیده می‌شود که سطح تخصص پزشک تاثیر زیادی در ضخیم شدن مو بعد از لیزر دارد. در واقع پزشک باید بتواند نوع پوست و برند لیزر را به درستی تشخیص و تنظیم کند. اگر تخصص پزشک زیاد باشد پس از لیزر ضخیم شدن مو ایجاد نمی‌شود.

چه کسانی بعد از لیزر مستعد ضخیم شدن موها هستند؟

اگر مشکلات هورمونی دارید، احتمال ضخیم شدن مو بعد از لیزر بیشتر است. بیماری‌های هورمونی باید قبل از لیزر درمانی درمان شوند. به عنوان مثال، هیرسوتیسم و هیپرتریکوزیس بیماری‌های مهمی هستند که در نهایت باعث می‌شوند لیزر معکوس عمل کند و این به نوبه خود دردسرساز می‌شود.

احتمال افزایش ضخامت مو بعد از لیزر چقدر است؟

اگر بخواهیم درصدی را برای ضخیم شدن مو بعد از لیزر اعلام کنیم. شاید کمتر از ۳ درصد از افرادی که لیزر موهای زائد خود را انجام می‌دهند، بعد از لیزر دچار ضخیم شدن موها می‌شوند. این افراد نیز قطعاً از بیماری خاصی رنج می‌برند که باعث عدم تعادل هورمونی شده است. هر چه به وضعیت بالینی فرد بیشتر توجه شود، احتمال ضخیم شدن موها پس از لیزر کمتر می‌شود.

"ضخیم

آیا لیزر سبب ضخیم شدن موهای نازک می‌شود؟

نمی‌توان با بله یا خیر به این سوال پاسخ قطعی داد. در واقع ضخیم شدن مو بعد از لیزر به ناحیه درمان، ضخامت مو، نوع پوست و همچنین نوع لیزر مورد استفاده بستگی دارد. هر یک از موارد فوق در صورت عدم رعایت مشکل‌ساز خواهند بود. بنابراین به طور کلی برای گرفتن بهترین نتیجه باید این روند را ۴ تا ۶ جلسه ادامه دهید و همچنین سالانه به سراغ شارژ مجدد بروید.

آیا لیزر موهای کرکی صورت را ضخیم می‌کند؟

ضخیم شدن مو بعد از لیزر جای نگرانی ندارد اما لیزر پیشنهاد خوبی برای موهای کرکی نیست! نه به این معنا که باعث ضخیم شدن موهای کرکی شود! حقیقت این است که به طور کلی، لیزر موهای کرکی ممکن است خیلی موثر نباشد و موها همچنان رشد کنند و مانند قبل وجود داشته باشند. گاهی دیده می‌شود که موها نسبت به قبل ضخیم‌تر شده‌اند.

سخن آخر

در این مطلب از سایت دکتر نازیلا سعید زاده شما را با علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر آشنا کردیم. همانطور که خواندید دلایل زیادی برای ضخیم شدن موها بعد از لیزر وجود دارد. یکی از نکات مهم در انجام لیزر، کاربرد لیزر در زیبایی، انتخاب دستگاه لیزر است. با انتخاب دستگاهی قدرتمند و قابل اعتماد برای لیزر درمانی می‌توانید از تمامی عوارض بعد از لیزر در امان باشید. اگر به دنبال پزشک خوب در کلینیک زیبایی هستید. پیشنهاد ما این است که بهترین مرکز لیزر پوست در دیباجی را انتخاب کنید. در واقع این مرکز در خیابان دولت و حوالی دیباجی قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *