عاداتی که زیبایی را به خطر می‌اندازد؟

بدیهی است که زیبایی نیاز به رعایت اصول و نکات خاصی  دارد. در این بین هر فرد، در طول زندگی خود عادت‌هایی دارد که به آن‌ها عادت داشته و به‌صورت ناخودآگاه اقدام به انجام و عمل کنند. در میان برخی از این عادات روزانه باعث به خطر انداختن زیبایی می‌شود؛زیرا، به مرور باعث از بین رفتن و یا آسیب به نکات و قسمت‌های ظاهری افراد می‌شود. به همین دلیل، در این یادداشت به معرفی برخی از عادت‌ها که روزانه موصل برای زیبایی پرداخته می شود.

لیس زدن و خوردن لب‌هایتان را کنار بگذارید.

خوردن و یا لیسیدن لب‌هایتان  باعث خشکی و ترک در این ناحیه می شود. دلیل آنان است که خوردن لب باعث از بین رفتن چربی لب می‌شود. به‌همین دلیل، از انجام این کار پرهیز نمایید. همچنین توصیه می‌شود، هنگام خواب از برخی مواد چرب و مانند برخی کم ویتامین برای رفع خشکی لب استفاده شود.

عاداتی که زیبایی را به خطر می‌اندازد؟

مالیدن چشم، ممنوع

پوست چشم بسیار ظریف و نازک است. مالیدن چشم موجب تورم اطراف چشم شده و در نتیجه آن، این عامل باعث پف چشم می‌شود.

جوش‌هایتان را نترکانید

هرگز جوش‌هایتان را نترکانید. منافذ بسته شده پر از باکتری‌هایی هستند که تماس با آن‌ها می‌تواند باعث صدمه به پوست شود.

نکاتی که در محافظت از مو باید رعایت کنید.

بهتر است از بندهای پارچه‌ای برای بست موهایتان استفاده کنید. استفاده از کش‌های پلاستیک مو ممکن است باعث ایجاد موخوره شود.

از لوازم آرایشی داغ نظیر بابلیس و اتوی مو استفاده نکنید. استفاده از این ابزارها به‌خصوص در زمانی که موها خشک است، باعث می‌شود تا حالت دو شاخه و یا سه شاخه پیدا کند. درصورتی که تمایل بسیاری به استفاده از این ابزارها استفاده کنید، توصیه می‌شود، پیش از استفاده از سرم مو برای حفاظت استفاده شود.

توصیه می شود موی سرتان را هر روز نشویید درست است که شستشو و بهداشت نکته خوبی در حفاظت کیفی از حفاظت و افزایش کیفیت اوست اما شستشوی روزانه مو باعث نازک شده‌اند خشک شده‌اند و از دست رفتن چربی مو می‌شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *