کربوکسی تراپی در فرمانیه

ظاهری جوان با استفاده از کربوکسی تراپی

چگونه کربوکسی تراپی می تواند ظاهری جوان را بازگرداند و روند پیری را کند کند؟

پوست انواع مختلفی دارد و سن همه ما متفاوت است. مهم نیست چقدر از پوست خود مراقبت می کنیم، پیری اجتناب ناپذیر خواهد بود. فرد می تواند با سفت نگه داشتن پوست و تولید کلاژن، -پوست عالی- را حفظ کند تا از افتادگی اجتناب ناپذیری که در طول زمان رخ می دهد جلوگیری شود. پوست سفت تر و محکم تر از صورت حمایت می کند و از افتادگی سایر بافت های نرم صورت و عضلات جلوگیری می کند. هدف امروز این است که با درمان‌های سفت‌کننده و جوان‌سازی کلاژن، درمان شروع شود تا از راه‌حل‌های جراحی تا زمانی که ممکن است اجتناب شود یا به تعویق بیفتد. ۴ تا ۶ جلسه کربوکسی تراپی به فاصله ۲ تا ۴ هفته مورد نیاز است. حداقل یک چرخه سالیانه توصیه می شود.

قبل و بعد از درمان کربوکسی تراپی چه انتظاری می توان داشت؟

در طول درمان، این احساس را می توان به ضربان یا فشار تشبیه کرد. این ناراحتی خفیف ۲ تا ۴ دقیقه طول می کشد.گاز Co2،بیست برابر بیشتر از اکسیژن محلول است و به راحتی و به سرعت از محل تزریق به بافت اطراف پخش می شود. پس از درمان، گاز در عرض ۵ دقیقه دوباره جذب می‌شود و ناحیه تحت درمان بالا می‌آید، کمی قرمز می‌شود زیرا اکسیژن به ناحیه نفوذ می‌کند که تحت یک واکنش التهابی قرار گرفته است تا تولید کلاژن را تحریک ‌کند. احساس زیر پوست تا زمان دفع گاز ادامه می یابد. تا حدود ۴ ساعت نباید محدوده تحت درمان را در آب غوطه ور کرد. تنها عارضه جانبی آن این است که در صورت برخورد سوزن به رگ، کبودی ایجاد می‌شود که تنها در حدود دو درصد از بیماران رخ می دهد. بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان به محل کار خود بازگردند.

چند درمان لازم است؟

به طور معمول برای صورت، ۴ تا ۶ جلسه کربوکسی تراپی مورد نیاز است. مراجعین هر ۲ تا ۴ هفته یک جلسه دارند. حفظ زیبایی یک دوی سرعت نیست – یک ماراتن است. بیماران به جای اینکه منتظر بمانند تا دوباره مشکلاتشان آزاردهنده شود، باید بدانند که روند درمان بسیار طولانی است و یک جلسه‌ی یادآوری هر ۶ تا ۸ ماه نیاز است تا نتایج را حفظ کند.

آیا کربوکسی تراپی بی خطر است؟

در این روش، درد و ناراحتی به حداقل می رسد زیرا گاز در طی انجام کار، گرم شده و تمام هوای ناخواسته تخلیه می شود، که این یک اقدام احتیاطی مهم است. از آنجایی که CO2 غیر آمبولیک است، اگر با پروتکل‌های صحیح و مشاوره پزشکی قبل از درمان با پزشک انجام شود، بسیار ایمن است. دی اکسید کربن یک محصول جانبی طبیعی در بدن است و حتی در دوزهای بالا سمی نیست، مگر اینکه مشکلات پزشکی از قبل وجود داشته باشد. پس از درمان، گاز در عرض ۵ دقیقه کاملاً جذب می شود و ناحیه تحت درمان به حالت عادی باز می‌گردد. کربوکسی تراپی که به طور گسترده در اروپا و آمریکای جنوبی استفاده شده است، به طور ایمن و مؤثر بر روی بیش از ۳۰۰۰۰ بیمار بدون هیچ گونه عارضه ای در برابر شرایطی مانند سلولیت، پسوریازیس، زخم های دیابتی، نارسایی وریدی و ترک های پوستی به کار شده است. برای سال‌های متمادی و در هزاران بیمار در عمل‌های لاپاراسکوپی که از حجم زیادی CO2 برای باد کردن شکم استفاده می‌شود، کاربرد داشته است. دوز مورد استفاده برای درمان زیبایی کمتر از ۱۰۰ سی‌سی بر دقیقه است و بیش از ۱۰۰۰ سی‌سی CO2 تجاوز نمی کند. در فیزیولوژی طبیعی، سلول های ما CO2 را به عنوان یک محصول جانبی تنفس سلولی، فرآیند تجزیه قندها یا چربی ها با اکسیژن تولید می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *