شیوه‌های جلوگیری از ریزش موی مردان

راهکارها و شیوه‌های جلوگیری از ریزش موی مردان متنوع و گوناگون است. ریزش مو یکی از معضلات بزرگ در مردان به شمار می آید؛ زیرا ریزش مو باعث کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شود. این عامل به دلایل گوناگونی همانند ژنتیک، عادت‌های اشتباه و تغذیه غلط اتفاق می‌افتد. در این یادداشت راهکارهای جلوگیری از ریزش مو معرفی می‌شود.

ویتامین‌ها را دست کم نگیرید

یکی از نخستین راهکارها تغذیه صحیح، استفاده از ویتامین‌ها می‌باشد. ویتامین‌هایی همانند ویتامین A، B و E تاثیر بسیاری در عدم ریزش مو، تقویت پوست سر، بهبود جریان گردش خون در سر، تقویت فولیکول و پیاز مو دارد.

تغذیه صحیح جای خود را دارد

به‌طورکلی پرخوری تاثیرات منفی در رشد و نگهداری موی سر دارد. همچنین، موادهای فراوری شده همانند پفک، سوسیس و کالباس نقش بسیاری در افزایش ریزش مو می‌شود؛ اما، خوردن ماهی، سویا و پروتئین‌های طبیعی، سلامت عمومی را تضمین نموده و باعث تقویت ریشه مو و کاهش ریزش مو می‌شود.

شیوه‌های جلوگیری از ریزش موی مردان

استحمام و نکات آن

شستشوی منظم و برنامه‌ریزی‌شده موی سر باعث می‌شود تا پوست و لایه‌های مرده به‌طور مداوم از سر زدوده شده و به‌مرور اکسیژن‌رسانی، گردش جریان خون و پیاز مو تقویت شود. نیاز به توضیح است، منظور شستشوی مداوم و بیش از حد نیست؛ زیرا، شستشوی مکرر و زیاد عاملی برای سستی پیاز مو می باشد.

پس از شستشو چه نکاتی را رعایت کنیم

پس از استحمام توصیه می شود، اجازه بدید موهایتان خشک شود و سپس آن را شانه بزند؛ زیرا، هنگامی‌که مو خیس است، پیاز مو در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارند. در این حالت شانه زدن و کشیدگی مو باعث خروج پیاز مو از پوست سر و درنتیجه کم‌پشتی و ریزش تدریجی مو می‌شود.

از ماسک‌های طبیعی استفاده کنید

ترکیب عصاره پیاز و زنجبیل می‌تواند یکی از ماسک‌هایی باشد که در جلوگیری از ریزش موی مردان تاثیر بسیاری دارند. علاوه بر، این استفاده از عصاره چای سبز و یا پودر چای سبز به صورت خیس و خمیر شده می‌تواند باعث تقویت مو، فولیکول مو و پیاز مو شود.

کشیدن سیگار را فراموش کنید

کشیدن سیگار کشیدن باعث افزایش غلظت خون و تسریع گردش خون می‌شود. جریان خون در رشد موی سر تاثیر داشته و باعث کاهش رشد و ریزش مو می‌شود.

ابزارهای حرارتی

استفاده از ابزارهای گرمایشی همانند سشوار و اتوی مو تاثیر بدی در مو داشته و به‌تدریج باعث تضعیف ریشه مو می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *