شستشوی پوست صورت

شستشوی پوست صورت بخشی از مراقبت پوست می‌باشد که به شکل و انواع مختلفی انجام می‌شود. اما، به‌طورکلی رژیم غذایی مناسب به همراه عادات اجتماعی صحیح همانند پرهیز از سیگار، استراحت کافی در طول روز، آرامش روحی و روانی و تغذیه صحیح می‌تواند شروعی برای داشتن پوست سالم و شاداب باشد. به طور معمول، الگوی روزانه مورد قبول به منظور مراقبت از پوست، مصرف آب است. مراقبت از پوست شامل سه مرحله پاک کردن، استفاده از قابض‌ها و مرطوب کردن پوست است. هر یک از این سه مرحله به شرح ذیل است.

انجام سه مرحلۀ پاک‌سازی پوست، شستشوی صورت با قابض و مرطوب کننده، تأثیر بسیاری در طراوت و جوان‌سازی پوست دارد.

شستشوی پوست صورت

پاک کردن پوست از گرد و غبار، سلول‌های شاخی و مرده میکروارگانیسم‌ها و باقی‌مانده مواد عرق آرایشی کمک می‌کند تا پوست سلامتی بیشتری داشته باشد دراین‌میان می‌‌توان آب را به‌‌عنوان یکی از بهترین شوینده ها به شمار آورد که باعث زدودن مواد چربی از سطح پوست می‌شود؛ اما، افزون بر آب، می‌‌توان از صابون‌های آرایشی با خاصیت پاک‌کنندگی، کرم‌ها و لوسیون‌های پاک‌کننده ژل‌های کف‌کننده استفاده نمود.

پس از شستشوی صورت، استفاده از قابض‌ها باعث تنگ‌شدن منافذ و سوراخ‌های سطحی پوست می‌شود که این عامل علاوه بر ممانعت از ورود مواد زائد و عرق به لایه‌های زیرین باعث ایجاد تازگی طراوت و نشاط در پوست می‌شود.

استفاده از قابض باعث خشکی پوست شود. به همین دلیل، عموماً توصیه می‌شود پس از استفاده از قابض های گوناگون از مرطوب کننده‌ها استفاده شود. مرطوب کننده‌ها باعث می‌شود تا پوست، نرمی خود را بازیافته صاف و انعطاف‌پذیر شود. برای این منظور، می‌توان از نرم‌کننده‌های صنعتی (کرم‌های نرم کنند) و طبیعی (میوه‌ها و ماسک‌های خانگی) استفاده نمود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *