سلولیت چیست؟ درمان سلولیت چیست؟

سلولیت یکی از عارضه های گوناگون پوستی است که نیاز به درمان سلولیت دارد. درمان سلولیت انواع گوناگونی دارد. . پوست و اندام‌های مختلف انسان تأثیر بسیاری در زیبایی افراد دارد. اما در موارد بسیاری عارضه‌ها و ضایعات پوستی باعث خلل در زیبایی ظاهری افراد شود.

سلولیت باعث نازیبایی پوست می‌شود

یکی از ضایعات پوستی که نازیبایی و خلل ظاهری افراد می‌شود، سلولیت است. سلولیت، بافت چربی زیرپوستی است که بر بافت پیوندی فشار می‌آورد. به همین دلیل، پوست همانند گودال‌ها و فرورفتگی های بسیاری می‌شود. سلولیت به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که اصلی‌ترین آن‌ها به عوامل محیطی و وراثتی بازمی‌گردد. عواملی همانند رژیم غذایی ناصحیح و ناسالم، فعالیت بدنی کم و ناکافی، متابولیسم آهسته، داشتن درصد چربی زیاد در بدن و ساختار ژنتیکی خاص است.

درمان سلولیت

سلولیت در برخی از اندام‌هایی همانند ران، نشیمنگاه، پایین شکم و کفل رایج است. وجود سلولیت در هر یک از نقاط مذکور باعث نازیبایی افراد می‌شود. به همین دلیل ظهور سلولیت باعث احساس ناراحتی و رنجش در افراد می‌شود. برای برطرف کردن و رفع کامل سلولیت کرمی اختراع نشده اما روش‌های فیزیکی متنوعی وجود دارد که باعث رفع کامل سلولیت می‌شود. همچنین راهکارهایی برای کاهش اثرات سلولیت وجود دارد. چهار راه رایج کاهش پدیداری سلولیت عبارت از موارد ذیل است. از برس خشک و یا ماساژ دوره‌ای برای افزایش گردش خون استفاده شود. نوشیدن آب به مقدار زیاد، باعث کاهش سلولیت می‌شود.

سلولیت در نقاط مختلف بدن اتفاق می‌افتد

دوری از استرس، اضطراب و خستگی مفرط احتمال ایجاد سلولیت را افزایش می‌دهد. همچنین، در مواردی از برخی کرم‌های مخصوص سلولیت در رفع کامل این پدیده تاثیر دارد. همچنین استفاده مکرر از میوه‌ها و ویتامین‌ها تاثیر بسیاری در کاهش امکان ایجاد سلولیت در بدن دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *