تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش

سابسیژن در درمان جای اسکار، آکنه و جوش

از بین بردن ای اسکار، آکنه و جوش با روش نوین سابسیژن در کلینیک دکتر سعید زاده

آیا تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش را مشاهده نموده‌اید؟ این درمان زمانی کارایی دارد که شما جوش‌های خود را درمان کرده‌اید اما اثر آن یا اصطلاحاً جای آن موجود است. چنانچه پوست شما در اثر فرورفتگی‌های زیاد دیگر زیبایی اولیه خود را ندارد و به دنبال روش درمانی مطمئن هستید، در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعید‌ زاده با ما همراه باشید تا شما را با این روش درمانی آشنا کنیم.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن عنوان روشی است که در درمان فرورفتگی‌های موجود در پوست تحت تاثیر جوش استفاده می‌شود. اصل و مبنا این روش بر جراحی سبک است که نیازی به بیهوشی ندارد و کاملاً سرپایی انجام می‌شود. به این صورت که قبل از عمل صورت را شست و شو می‌دهند تا کاملاً تمیز باشد و اصلاً آرایشی روی پوست نباشد. سپس با استفاده از بی‌حسی موضعی صورت فرد جراحی می‌شود و هیچگونه دردی احساس نمی‌کند.

درمان فرورفتگی پوست بسیار ضرورت دارد زیرا این مشکل اعتماد بنفس فرد را می‌گیرد. لذا تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش در زیبایی تاثیر گذار است. همچنین مانند هر بیماری دیگری اگر در درمان آن سهل‌انگاری شود در آینده درمان سخت‌تر خواهد شد.

دلایل انجام سابسیژن

برای درمان‌های به شرح زیر می‌توان از این روش استفاده کرد:

  • رفع اثرات زخم‌های تورم‌پذیر تو رفته
  • رفع اثرات زخم‌های bound down
  • اثرات پیوند پوست
  • اثرات چین و چروک
  • رفع گودی ایجاد شده از سلولیت

تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش تا چه اندازه است؟

موفقیت و تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش به عوامل مختلفی از قبیل نوع، محل، میزان تجربه پزشک و شدت زخم بستگی دارد. به عنوان مثال به میزان باتجربه بودن پزشک شما تاثیرات این روش را احساس خواهید کرد.

روش درمان و تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش

در درمان‌های زیبایی، درمان جای جوش از همه دشوارتر است. روش‌های درمانی متفاوتی در این زمینه مانند تزریق ژل و چربی، سابسیژن و لایه‌برداری وجود دارد.

سابسیژن نوعی روش درمان عارضه پوستی جای جوش با بی‌حسی موضعی است. متخصص با استفاده از یک سوزن به اندازه ۲۶ یا ۳۰ و با نام هیپودرمیک موازی با پوست صورت همزمان با تزریق لیدوکائین مایع زیر زخم جلو یا عقب می‌کند. این کار تا جایی که لایه‌های بین رشته رویی و زیرین از هم جدا شوند ادامه می‌دهد. پاره شدن این رشته‌ها از یکدیگر صدا دارد و در صورتی که صدا پایان یابد یعنی کار درمان تمام شده است. در انتها صورت بیمار را در کمپرس سرد قرار می‌دهند.

اگر مایع درمانی به اسم لیدوکائین نیز تزریق شود بعد از جراحی هم در کاهش درد و هم در رشد کلاژن موثر خواهد بود. در این صورت تاثیر آن در درمان جای جوش را مشاهده خواهید کرد. این روش به هیچ عنوان برای عارضه زخم هیپرتروفی مناسب نیست زیرا زخم‌ها برجسته هستند و بر روی پوست قرار دارند. از مزیت‌های سابسیژن این است که می‌تواند خط خنده، چین و چروک و سلولیت‌های پوستی را نیز درمان کند.

سابسیژن و درمان جای جوش

سابسیژن و درمان جای جوش

مدت زمان تاثیر سابسیژن در درمان جای جوش

زمانی که فرد به متخصص در رابطه با درمان جای جوش مراجعه می‌کند با توجه به فاکتور‌های زیر مدت زمان طول درمان و اثرگذاری آن مشخص می‌شود:

  • چگونگی وضعیت بیمار
  • شدت اثرات جوش در صورت
  • میزان تحمل بیمار در رابطه با عوارض هر روش درمانی
  • میزان بودجه بیمار
  • توقعات و خواسته بیمار

با توجه به میزان فرورفتگی‌ها در پوست این روش درمان باید تکرار شود. یعنی متوسط بین ۳ الی ۴ هفته بین جلسات فاصله وجود دارد.

جمع‌بندی

همانطورکه همه ما می‌دانیم پوست و مخصوصاً پوست صورت در زیبایی و به تبع آن اعتماد به نفس افراد تأثیر زیادی دارد. همانطور که از توضیحات این مطلب مشخص شد موفقیت و نتیجه‌بخشی در این روش درمان ارتباط مستقیمی با مهارت پزشک معالج دارد. اگر به دنبال پزشک ماهر و متخصص در این زمینه می‌گردید ما کلینیک دکتر نازیلا سعید‌ زاده متخصص لیزر درمانی و آکنه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *