درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی و درمان آن

درمان زگیل تناسلی با مدرن‌ترین تجهیزات در کلینیک دکتر سعید زاده

زگیل تناسلی زائده‌ای است که در اندام‌های تناسلی ایجاد می‌شود. هم زنان و هم مردان دچار این زائده می‌شوند اما برای زنان عوارض بیشتری دارد. زگیل‌های تناسلی قابل درمان هستند، برای درمان قطعی باید عفونت زمینه‌ای را درمان کنیم. در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعید‌ زاده شما را با این بیماری مقاربتی و راه‌های درمان آن آشنا خواهیم کرد. در صورتی که به این عارضه مبتلا هستید تا انتها مطلب همراه ما باشید.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی زائده‌ای نرم است که در اندام‌های تناسلی ایجاد می‌شود. در افراد باعث درد و خارش می‌شو‌د. این زائده‌ها نوعی عفونت هستند که از طریق مقاربت انتقال پیدا می‌کنند و از طریق ویروس hpv ایجاد می‌شوند. مردان و زنان فعال جنسی در معرض ابتلا به این عارضه هستند و برای زنان خطرناک‌تر است زیرا احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد.

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی زائده‌ای کوچک و رنگ پوست است. وقتی به این زائده‌ها دست می‌زنید بیشتر مواقع احساس صافی دارید، گاهی به صورت خوشه‌ای و گاهی تک زگیل هستند. این عارضه در مردان در آلت تناسلی، کیسه بیضه، کشاله ران، ران، داخل یا اطراف مقعد ایجاد می‌شود. در زنان داخل واژن یا مقعد، خارج از واژن یا مقعد یا روی دهانه رحم می‌باشند.
همچنین اگر با فرد آلوده رابطه دهانی برقرار شود در گلو، زبان یا دهان فرد نیز دیده می‌شوند. ممکن است فرد علامت ظاهری از آن احساس نکند اما علائمی مانند سوزش، خارش، خونریزی و ترشحات واژن داشته باشد. 

علت زگیل تناسلی

این بیماری مقاربتی از طریق تماس پوست با پوست منتقل می‌شود. به همین دلیل به عنوان بیماری مقاربتی شناخته می‌شود. در اکثر موارد می‌توان گفت افراد فعال جنسی به این بیماری مبتلا می‌شوند زیرا ویروس پاپیلومای که عامل این زائده است رواج زیادی دارد. اما در موارد کمی باعث این زائده می‌شود و در بیشتر موارد خود به خود از بین می‌رود. زگیل تناسلی با سایر زگیل‌ها در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است و از راه دست منتقل نمی‌شود.

زگیل تناسلی در این افراد بیشتر دیده می‌شود

افرادی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند که سیگاری، زیر ۳۰ سال، رابطه جنسی در سنین نوجوانی، رابطه جنسی با کسانی که از سابقه جنسی آن‌ها اطلاعی ندارند، سیستم ایمنی ضعیف، سابقه کودک‌آزاری، برقراری رابطه جنسی محافظت نشده با افراد مختلف و کسانی که مادرشان هنگام زایمان این ویروس را منتقل کرده است.

"<yoastmark

تشخیص و درمان زگیل تناسلی

زمانیکه برای این مشکل نزد پزشک بروید از شما در مورد سابقه جنسی سؤال می‌کند و سپس قسمت‌هایی که احتمال وجود زگیل را می‌دهد معاینه فیزیکی می‌کند. درمان موضعی این بیماری با استفاده از دارو‌هایی مانند آلدرا، پودوفیلین و پودوفیلوکس و‌ تری کلرواستیک اسید انجام می‌شود. اما اگر بعد از مدتی زگیل هنوز قابل مشاهده بود احتمال آن است که نیاز به عمل جراحی داشته باشد.
همچنین روش‌های درمان دیگری مانند برداشتن یا قطع زگیل، درمان‌های لیزری، فریز کردن زگیل، تزریق داروی اینتر فرون و سوزاندن زگیل با جریان الکتریکی نیز وجود دارند. گاهی بعضی افراد از درمان خانگی برای زگیل در سایر نواحی بدن استفاده می‌شود به کار می‌برند. این موضوع کاملاً اشتباه است زیرا نوع این زگیل‌ها متفاوت است. درمان‌های خانگی اغلب مفید هستند اما قبل از انجام آن‌ها حتماً با پزشک خود مشورت کنید. واکسن‌هایی موجود هستند تا زنان و مردان در برابر بیماری زگیل تناسلی و زنان را در برابر بیماری سرطان دهانه رحم ایمن کنند.

جمع‌بندی

زگیل تناسلی عارضه‌ای شایع و قابل درمان است که با گذشت زمان ممکن است ناپدید شود. اما درمان آن برای جلوگیری از بازگشت دوباره و عوارضی که ممکن است داشته باشد بسیاری ضروری است. چنانچه شما نیز این مشکل را دارید به پزشک مراجعه کرده و مشکل خود را درمان کنید. در این مطلب از سایت دکتر نازیلا سعید‌ زاده با بیماری زگیل تناسلی و درمان آن آشنا شدید. برای این امر می‌توانید به بهترین کلینیک لیزر در شمال تهران مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *