ریزش مو و علل آن

ریزش مو و علل آن

ریزش مو و علل آن

ریزش مو یکی از اتفاقات ناخوشایند در حوزه ی زیبایی است. ریزش مو علت های زیادی می تواند داشته باشد. ریزش مو و علل آن موضوع صحبت امروز ما است

۱٫ ریزش مو ارثی، هم زنان هم مردان ریزش مو به این صورت را تجربه می کنند. این حالت که شایع ترین علت ریزش مو است و سراسر جهان دیده می شود. الگوی ریزش در مردان و زنان تفاوت دارد ولی در هر دو دیده می شود. الگوی ریزش را ژن های ارثی که از پدر و مادرمان گرفته ایم تعیین می کنند.

بر اساس این ژن ها تعیین می شود که کدام مو ها در چه تاریخی شروع به ریزش کنند. می توان گفت ریزش مو به محض شروع دوران بلوغ اتفاق می افتد. معمولا ریزش مو در خانم ها به صورت کلی و از همه ی قسمت ها صورت می گیرد.

ریزش مو در مردان به صورت متمرکز در یک یا چند نقطه اتفاق می افتد. در اینجا سوالی برای مان پیش می آید، آیا رشد دوباره ی مو امکان پذیر است؟

پاسخ مثبت است، درمان موجب قطع ریزش یا کند شدن آن می شود. درمان هم چنین می تواند کمک کند تا رشد مجدد موهای ریزش یافته انجام شود.

هر چه زود تر درمان آغاز شود، تاثیرات بیشتر خواهند بود. بدون درمان شما به روند ریزش مو ادامه خواهید داد. با افزایش سن اکثر مردم ریزش مو را مشاهده می کنند. این کاهش مو به علت کم شدن سرعت رشد موهاست.

ریزش مو و علل آن

ریزش مو و علل آن

ادامه ی بحث ریزش مو و علل آن :

۲٫ درمان های مربوط به کنسر. اگر شیمی درمانی می شوید، یا اشعه درمانی در ناحیه سر یا گردن داشته اید، کل مو یا مقدار زیادی از موهایتان را از دست خواهید داد. در این حالت هم مو ها دوباره رشد می کنند و با دارو هایی که دکتر برایتان تجویز می کند می توانید سرعت برگشت موهایتان را افزایش دهید.

۳٫ تولد فرزند، بیماری و استرسور های دیگر از عوامل دیگر ریزش مو هستند. چند ماه بعد از به دنیا آمدن فرزند، بیماری یا عمل جراحی ممکن است تعداد بیشتری مو در شانه یا روی بالش تان ببینید. این اتفاق ممکن است در دوره های پر استرس دیگر زندگی مانند طلاق یا مرگ کسی که دوستش داریم نیز اتفاق بیفتد.

در این حالت هم رشد دوباره ی مو امکان پذیر است. طی شش الی نه ماه می توان برگشت مو ها را مشاهده کرد. البته هر چه زود تر عامل ایجاد کننده ی استرس از زندگی حذف شود، همانقدر سرعت رشد مو ها بیشتر و زود تر خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *