رگ عنکبوتی چیست

رگ عنکبوتی چیست یکی از مخل‌های زیبایی است که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود. پاسخ به این سوال که رگ عنکبوتی چیست یکی از مشکلات انسان و بررسی های بسیار است. زیبایی ظاهری انسان تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس، امید به زندگی و احساس آرامش وی دارد. از این‌رو، انسان از نخستین روز آفرینش به زیبایی خود توجه داشته و همچنان در پی افزایش زیبایی ظاهری خود بوده است.

رگ عنکبوتی انواع مختلفی دارد

در مواردی پدیده‌ها و ضایعات پوستی و یا داخلی باعث ایجاد ظاهری نازیبا و مخلی برای زیبایی افراد می‌شود. یکی از این حوادث، رگ و یا رگ های عنکبوتی است. رگ های عنکبوتی به صورت شبکه تار عنکبوتی روی سطح پوست که عموما در نقاط پاها و در مواردی نواحی بدن دیده می‌شود. رگ های عنکبوتی به طور معمول براثر پارگی مویرگ پا و یا مویرگ های نازک سایر مناطق ایجاد می‌شود. عارضه رگ عموما در سنین سی تا پنجاه سالگی به علت خونریزی و یا واریس پدیدار می‌شود.

رگ عنکبوتی

رگهای عنکبوتی در قسمت مختلف بدن به به خصوص پاها و در مواردی بخش‌هایی از صورت مشاهده می‌شود. رگهای عنکبوتی به طور کلی به چهار دسته رگ عنکبوتی خطی، رگ عنکبوتی شاخه درختی، رگ شبکه ای و لکه‌ای قابل مشاهده است. علت ایجاد رگ های عنکبوتی به طور کلی ژنتیک و عوامل وراثتی، بارداری زنان، جنسیت، تیروئید، جنسیت، مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری، نشستن و ایستادن طولانی مدت بدون تغییر حالت، تماس مستقیم با نور آفتاب، پوشیدن کفش پاشنه بلند و در مواردی رژیم غذایی چرب است.

درد و خونریزی داخلی یکی از عوارض رگ عنکبوتی است.

رگ های عنکبوتی علاوه ایجاد ظاهری نازیبا، دارای علائم دیگری همانند سنگینی پا، درد، خستگی در ساق پا، احساس خارش پیوسته و زخم‌های پوستی می‌باشد. رگ های عنکبوتی از طریق  انجام لیزر سطحی تا حد زیادی در درمان نیز مفید است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *