رفع سیاهی دور چشم با درمان خانگی

سیاهی دور چشم را می‌توان یکی از ضایعات پوستی به شمار آورد. یکی از عواملی که خللی در زیبایی به شمار می‌آیند و باعث ناراحتی ذهنی در زنان و مردان می‌شود، سیاهی دور چشم است. سیاهی دور چشم، همانند حلقه و یا سایه سیاهی چشم را احاطه کرده و در مقایسه با سایر قسمت های پوست رنگی تیره دارد. سیاهی دور چشم به دلایل گوناگونی ایجاد می‌شود که عمده‌ترین این عوامل  افزایش سن، عوامل وراثتی، گریه‌های ممتد، بیدار ماندن و کم‌خوابی ممتد، ساعات طولانی کار با کامپیوتر استرس طولانی و یا رژیم غذایی نادرست باعث ایجاد می شود. برای رفع سیاهی دور چشم می‌‌توان از راهکارهای گوناگونی استفاده کرد تا این تیرگی کمتر شود. یکی از راهکارهای استفاده از مواد طبیعی و درمان سنتی و خانگی است.

خیار

پوست خیار یکی از موادی است که تاثیر و کاربرد زیادی در روشنایی پوست و رفع جوش‌ها دارد. به‌طور طبیعی خیار خاصیت روشن کنندگی و وظیفه آب‌رسانی به لایه‌های زیرین پوست و درنتیجه افزایش طراوت و رفع چین‌وچروک صورت را دارد. برای استفاده از خیار می‌‌توان آن را به صورت حلقه‌های کلفت بریده و هرکدام را به مدت ده دقیقه روی پوست بگذارید.

سیب‌زمینی خام

ازآنجایی‌که سیب‌زمینی منبع غنی از نشاسته و همچنین آب به شمار می‌آید، این ماده می‌تواند باعث سفیدکنندگی  روشن شدن حلقه‌های سیاه دور چشم و رفع چین‌وچروک صورت شود. برای استفاده از سیب‌زمینی توصیه می‌شود آن را رنده کرده و با استفاده از پارچه‌های پنبه‌ای آن را یا به صورت ماساژ بر روی پوست مالیده و یا سیب‌زمینی را داخل پارچه ریخته و به مدت ده دقیقه تا بیست دقیقه روی صورت قرار دهید.

سیاهی دور چشم

گوجه فرنگی

گوجه‌فرنگی از مواد دیگری است که تاثیر بسیاری در آب‌رسانی، رفع چین و چروک و همچنین درمان سیاهی دور چشم می‌دهد. توصیه می‌شود، از موادی همانند روغن زیتون در ترکیب با گوجه‌فرنگی برای رفع این ضایعه پوستی استفاده شود. برای اینکار می‌‌توان روغن زیتون را روی گوجه‌فرنگی بریده شده ریخته و بعداز ده دقیقه آن را روی چین‌های دور چشم قرار دهید.

کمپرس آب سرد

طبیعی و بدیهی است استفاده از کمپرس آب سرد و یخ موجب انقباض رگ‌های خونی شده و بهبود حلقه‌های سیاه دور چشم می شود. برای اینکار می‌‌توان از لیف و یا کیسه‌های کمپرس مخصوص استفاده نمود. یخ را داخل کیسه ریخته و زیر چشم قرار دهیم، پس از مدتی مشاهده می‌شود که به‌مرور کبودی دور چشم جمع می‌شود.

زردچوبه

ماده دیگر، زردچوبه است. این ماده منبع غنی از مواد آنتی اکسیدان‌ها و ضد التهابی است. به همین دلیل باعث کاهش التهاب رگ‌های منقبض شده زیر چشم می شود. درنتیجه این عمل سیاهی دور چشم‌ها به مرور برطرف می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *