دیابت و مراقبت از پوست

دیابت و مراقبت از پوست

دیابت و مراقبت از پوست

همان طور که می دانید بیماری دیابت بیمار یا افزایش قند خون یا همان گلوکز است. دیابت می تواند روی قسمت های زیادی از بدن تاثیر بگذارد و پوست یکی از این نواحی است. وقتی که دیابت روی پوست تاثیر می گذارد اغلب به این معنی است که گلوکز خون بیش از حد افزایش پیدا کرده است.

دیابت می تواند پوست را خشک کند و این به معنی است که پوستتان به راحتی می تواند آسیب ببیند. پوست در این حالت عفونت های پوستی احتمال بیشتری دارند و زخم های پوستی نیز کند تر خوب می شوند.

راهکار های زیر را در راستای بیماری دیابت و مراقبت از پوست انجام دهید

۱٫ دیابت خود را تحت کنترل درآورید، همه ی مواردی که پزشکتان راجع به تغذیه ورزش و دارودرمانی برایتان لیست می کند را انجام دهید. با این کار گلوکز خونتان را در رنجی که پزشکتان مشخص می کند نگه می دارید.

۲٫ پوستتان را خشک وتمیز نگه دارید، هنگامی که به حمام می روید از آب گرم و یک صابون مرطوب کننده ی ملایم استفاده کنید. مطمئن شوید که بعد از حمام سطح پوستتان به طور کامل خشک است،دنبال جاهایی بگردید که ممکن است آب جمع شود و آنها را خشک کنید.

جاهایی مثل زیر بغل زیر سینه میان انگشتان پا از این قبیل اند. بعد از حمام به کل سطح بدنتان نگاه کنید، هیچ جا نباید قرمز شده باشد.روی پوستتان نباید هیچ زخم یا لکه ای باشد،چراکه نشانه ی عفونت است.

دیابت و مراقبت از پوست

دیابت و مراقبت از پوست

۳٫ از حمام آب داغ یا حمام طولانی مدت بپرهیزید چراکه پوستتان خشک می شود و حس کشیدگی در پوست ایجاد می شود. بعد از حمام حتما از مرطوب کننده استفاده کنید دقت کنید که مرطوب کننده ای که استفاده می کنید باید بدون رایحه و بدون رنگ باشد.

۴٫ برای جلوگیری از اینکه پوستتان واکنش ازدیاد حساسیت نشان دهد از محصولات آرایشی بهداشتی کمتری استفاده کنید.

۵٫ ازمایعات زیادی به ویژه آب استفاده کنید تا پوستتان مرطوب و سالم باشد. برای جلوگیری از خشکی پوست وقت هایی که هوا سرد است از یک مرطوب کننده ی اتاق استفاده کنید تا رطوبت را به هوای اتاق اضافه کند.

برای مراقبت پوستتان در مقابل خورشید از ضد آفتابی با SPFبیش از ۳۰ استفاده کنید. در روز های سرد از پالتو و دست کش گرم و از بوت استفاده کنید.

۶٫ از لباس زیر های تمام کتانی استفاده کنید. کتان باعث می شود هوا در سطح بدنتان حرکت کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *