درمان کک و مک

درمان کک و مک به عنوان یکی از ضایعات پوستی ضروری تلقی می‌شود. پوست انسان تأثیر بسزایی در زیبایی دارد و انسان‌ها به همین دلیل توجه بسیاری به پوست، محافظت و زیباسازی از آن دارد. پوست ممکن است دارای ضایعات گوناگونی باشد که باعث خدشه و نازیبایی پوست شود.

کک و مک، لکه‌های پوستی است.

یکی از ضایعات پوستی که به صورت لکه‌های کوچک ظاهر می‌شود، کک و مک است. کک و مک، لکه‌های ریزی است که ممکن است به رنگ مشکی، قهوه‌ای، سرخ، زرد و حتی کرم ظاهر می‌شوند. کک و مک مشکل پوستی است. ولی در عین حال نشانه و یا عارضه‌ خاصی ندارد  کک و مک به دو دلیل وراثت ژنتیکی و یا نور خورشید اتفاق می‌افتد. کک و مک در افرادی که به دلیل وراثت چنین ضایعه‌ای دارند، با رنگ  کرم و قرمز ظاهر می‌شود. اما در افرادی که به دلیل آفتاب دچار کک و مک شده‌اند، با رنگ قهوه‌ای تیره ظاهر می‌شود.

کک و مک

برای درمان کک و مک از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از کرم است. کرم ضد آفتاب، کرم روشن کننده و کرم رتینوییدیش است. مکانیزم این روش، روشن کردن پوست و محو کردن لکه‌های کک و مک است. روش درمانی دیگر، استفاده از لیزر است. لیزر، توسط پزشک متخصص انجام شود و با انجام آن، لکه‌های کک و مک به طور کامل از سطح پوست پاک می‌شوند. قرص‌های شیمیایی در رفع کک و مک نیز کاربرد دارند. اما ممکن است با عوارضی همراه باشد.

یکی از مراکز درمان کک و مک، کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده است.

کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده، تخصصی‌ترین مجموعه زیبایی شمال تهران است که آماده ارائه ‌خدمات درمان کک و مک بر روی پوست شما است. با مجموعه ما تماس بگیرید و مشکل پوست و زیبایی خود را به ما بسپارید. کک و مک به عنوان پدیده‌ای آزاد دهنده بر روی پوست اعتماد به نفس شما را کاهش می‌دهد، با ما و تخصص پزشک متخصص کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده، بهترین‌ها را تجربه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *