درمان کچلی در طب سنتی

درمان کچلی در طب سنتی

همان طور که می دانید، طب سنتی ایران زمین بسیار غنی و پرمحتوا بوده و سالیان طولانی همراه مردمان کشورمان بوده و در درمان بسیاری از امراض و بیماری ها مفید و موثر واقع شده است. یکی از بیماری هایی که در گذشته مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کرد و البته امروزه نیز شاهد وقوع آن هستیم، بیماری کچلی است. در این مقاله می خواهیم به راه کارهایی که طب سنتی برای درمان کچلی ارائه کرده است، نگاهی گذرا داشته باشیم.

البته پیش از این که بخواهیم مطلب را پیش ببریم از شما خواهشمندم به این نکته ی طریف توجه داشته باشید که برخی از افراد گمان می کنند این شیوه ها تاثیرات خوبی را ندارد اما باید این را گوشه ای در ذهن خود داشته باشیم، که بهره مندی از اثرات خوب طب سنتی، مستلزم داشتن بدنی پاک و تصفیه شده از سموم می باشد. تنها در این صورت است که دارو ها و روش های گیاهی بر بدن ما انسان ها موثر واقع خواهد شد.

برای درمان کچلی در طب سنتی راهکارهای زیر عنوان شده است:

۱٫ اشنان جوشانده شود و بر سر بسته شود.

۲٫ اگر برگ های درخت گردو را در مقدار کمی آب بپزند و آن را مثل ضماد بر روی امراض جلدی میکروبی مانند کچلی بگذارند، آن را درمان خواهد کرد.

۳٫ برای درمان کچلی می توانید از آبلیمو که واقعا معجزه ای در این راه محسوب می شود بهره ببرید. شایان ذکر است که آبلیمو تا کنون در رفع این بیماری بسیار مفید واقع شده است.

۴٫ جوشانده ی شنگ می تواند برای درمان کچلی مفید واقع شود. برای این منظور می توانید مقدار سی الی شصت گرم شنگ را در یک لیوان آب بجوشانید و پس از خنک شدن استفاده نمایید.

درمان کچلی در طب سنتی

درمان کچلی در طب سنتی

۵٫ برای درمان کچلی کودکان می توانید از فرمول رو به رو کمک بگیرید: ماست، روناس و حنا را به مقدار برابر با هم ترکیب کنید و آن را بر روی سر کودک قرار دهید. کچلی او زایل خواهد شد.

۶٫ عنوان شده است که اگر سم اسب را بسوزانند و خاکستر حاصله را با روغن بر سر کچل بمالند، کچلی را از بین می برد و به فاصله ی کوتاهی موها مجددا رویش پیدا می کنند.

همان طور که ملاحظه فرمودید ابتکارات و راه حل های طب سنتی برای درمان کچلی بسیار گسترده و نوآورانه است و تنها لازم است بررسی شود که کدام روش برای هر فرد خاص تاثیر گذارتر است. در این راه همچنین نباید از تفاوت های فردی غافل شویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *