درمان چین و چروک زیر چشم

درمان چین و چروک زیر چشم

پیر شدن یک واقعیت بدیهی در زندگی بیشتر افراد است، به طوری که وجود چین و چروک و خطوط باریک از نشانه‌های بارز و قابل مشاهدۀ پیری محسوب می‌شود. از این لحاظ، بعضی از افراد به دلیل برخورداری از یک رژیم غذایی نامناسب، ایجاد تغییرات در سبک زندگی یا قرار گرفتن در معرض عوامل استرس زای محیطی علائم پیری را در سنین پایین مشاهده می‌کنند. همانطور که می‌دانید ناحیۀ دور چشم یکی از ظریف‌‌ترین و حساس‌ترین نواحی بدن شما است.

این ناحیه به دلیل از دست دادن کلاژن و الاستین باعث می‌شود شما از آنچه که واقعا هستید خسته تر و پیرتر به نظر برسید. با این حال، در حال حاضر درمان‌های تزریقی ایمن و موثری برای درمان چین و چروک زیر چشم شما وجود دارد. ما در ادامه قصد شما را با این روش‌های درمانی آشنا خواهیم کرد.

تزریق فیلر برای درمان چین و چروک زیر چشم

به طور کلی فیلرهای پوستی می‌توانند پوست فرورفته را حجیم کنند. در این راستا، عنصر اصلی فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک است که در هنگام تزریق به پوست عملکردی مانند یک اسفنج دارد. به طوری که چین و چروک‌ها را پر می‌کند، حجم می‌دهد و پوست را مرطوب می‌کند. فیلرهای پوستی را می‌توان در تمام صورت برای درمان چین و چروک و خطوط باریک استفاده کرد. در ادامه با بهترین فیلرهای پوستی برای درمان چین و چروک زیر چشم آشنا خواهید شد.

ژوویدرم

ژوویدرم (Juvederm) یک فیلر پوستی بر پایۀ اسید هیالورونیک است که تولید کلاژن و پروتئین الاستین را بهبود می‌بخشد. در این راستا، به عنوان یک درمان تزریقی غیر جراحی، غیر تهاجمی و مورد تایید FDA به بهبود فرورفتگی زیر چشم کمک می‌کند. علاوه بر این، وضعیت ظاهر کیسه‌های پف کردۀ زیر چشم را بهتر می‌کند و باعث می‌شود شما شاداب و جوان به نظر برسید. از این لحاظ، نتایج تزریق فیلرهای پوستی ژوویدرم بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

تزریق فیلر پوستی برای درمان چین و چروک زیر چشم

تزریق فیلر پوستی برای درمان چین و چروک زیر چشم

رستیلن

به طور کلی تزریق رستیلن یک درمان تزریقی کلاسیک و پرکاربرد برای چین و چروک زیر چشم محسوب می‌شود و نتایج ظریف و طبیعی برای شما به همراه خواهد داشت. به دلیل وجود لیدوکائین در فیلر رستین (Restylane) در طول فرایند تزریق درد زیادی را تجربه نخواهید کرد. در این راستا، این نوع از فیلر پوستی روی گونه‌ها، اطراف بینی، چشم‌ها و لب ها عملکرد خوبی دارد. از این مهمتر، رستیلن به طور موثری گودی و تیرگی دور چشم را حذف می‌کند.

توجه داشته باشید که روش درمانی تزریق رستیلن مورد تایید FDA است و نتایج آن تا ۱۰ ماه ماندگاری دارد.

رادیس

ترکیب منحصر به فرد رادیس (Radiesse) این فیلر پوستی را برای درمان چین و چروک زیر چشم کارآمد می‌کند. به طوری که باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می‌شود. از این رو، فیلر تزریقی رادیس ظاهر کیسه‌های زیر چشم و چین و چروک را به حداقل می‌رساند. علاوه بر این، نتایج طبیعی و طولانی مدت را برای شما به همراه خواهد داشت.

بوتاکس همراه با درمان فیلر زیر چشم

به طور کلی بوتاکس یک درمان تزریقی است که بیشتر اوقات از آن برای درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم استفاده می‌کنند. با این حال، عملکرد آن شبیه فیلرهای پوستی نیست. از این لحاظ، بوتاکس با فلج کردن ماهیچه‌ها پوست را صاف و شاداب می‌کند. در نتیجه، از بوتاکس اغلب به همراه فیلرهای پوستی برای صاف و هموار کردن عضلات و بهبود نواحی کم حجم استفاده می‌شود.

استفاده از بوتاکس همراه با فیلر پوستی برای درمان چروک زیر چشم

استفاده از بوتاکس همراه با فیلر پوستی برای درمان چروک زیر چشم

روش درمانی سریع و آسان

عموماً نحوۀ انجام درمان‌های تزریقی برای درمان چین و چروک زیر چشم سریع و آسان است. شما تنها باید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه از وقت خود را برای انجام این فرایند در یک کلینیک زیبایی اختصاص دهید. توجه داشته باشید که تمامی روش‌های ذکر شده غیر تهاجمی هستند. همچنین، برای بهبودی به زمان زیادی نیاز ندارند، به طوری که به احتمال زیاد شما فوراً بهبودی چین و چروک زیر چشم خود را مشاهده خواهید کرد.

آیا درمان‌های تزریقی بی خطر هستند؟

انتخاب یک روش درمانی مورد تایید FDA برای درمان چین و چروک زیر چشم از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا تا حد زیادی ایمن خواهد بود. با این حال، مراجعه به یک پزشک مجرب و کارآزموده نیز به همان اندازه اهمیت دارد. توجه داشته باشید که اگر فیلر پوستی به طور صحیحی تزریق نشود، می‌تواند به نابینایی منجر شود. بنابراین، شما باید یک متخصص پوست با سابقه در این حوزه را انتخاب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *