درمان سوختگی در طب سنتی

درمان سوختگی در طب سنتی

درمان سوختگی در طب سنتی موضوع مقاله ی امروز ما است. متاسفانه حوادث خطرناک هر لحظه می توانند رخ دهند و انسان ناخواسته دچار آسیب های حاصل از سوختگی شود. طبیعتا سوختگی سبب ایجاد ظاهری نازیبا روی پوست می شود و هیچ فردی تمایل ندارد اثرات این اتفاق روی پوستش باقی بماند.

در طب سنتی راه های زیادی برای درمان سوختگی پیشنهاد شده است تا به وسیله ی آن مردم بتوانند اثرات این اتفاق را به حداقل برسانند. همان طور که می دانید موضوع زیبایی مخصوصا برای ناحیه ی چهره از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا می توان سبب افزایش و حفظ اعتماد به نفس و حتی عزت نفس افراد شود.

برای همین توصیه می کنیم از زیبایی پوست خود، تا می توانید مراقبت کنید و اگر ناخواسته اتفاق آسیب زایی برای پوست شما رخ داد در راستای کاهش اثرات بعدی بکوشید.

درمان سوختگی در طب سنتی

درمان سوختگی در طب سنتی

برای درمان سوختگی در طب سنتی، راه هایی پیشنهاد شده است که در راستای کاهش التهاب و تسریع روند درمانی عمل می کنند. برخی از این راهکارها به شرح زیر است:

۱٫ انجیر پخته در حالی که هنوز گرم است، اگر برای ناحیه ی درگیر به صورت خارجی استعمال شود، می تواند درمان خوبی برای سوختگی به ارمغان آورد.

۲٫ برای التیام بخشیدن به سوختگی می توانید ترکیبی از مقدارهای مساوی عسل و روغن زیتون را درست کنید و روی پوست ناحیه قرار دهید.

۳٫ اگر برگ های سبز و تازه ی اسفناج را در روغن زیتون بپزید و به عنوان مرهم و ضماد برای درمان سوختگی استفاده کنید، اثرات شگفت آور آن را مشاهده خواهید کرد.

۴٫ اگر لوبیا را آبپز کنید و سپس از آن پوره تهیه کنید، راه خیلی خوبی برای بهبود سوختگی خواهد بود.

۵٫ضماد کاهوی پخته با کمی روغن را برای ناحیه استفاده کنید.

۶٫ ساقه و برگ های خرفه درمان خوبی برای سوختگی است.

۷٫ اگر سیب زمینی خام را رنده کنید و با روغن زیتون ترکیب نمایید برای التیام سوختگی موثر است.

۸٫ برای تسکین درد سوختگی که اخیرا اتفاق افتاده می توانید سیب زمینی خام را به دونیم تقسیم کرده و آرام روی موضع درگیر قرار دهید.

۹٫ برگ های تازه ی گل گاوزبان را له کنید و با شیر بپزید و به صورت ضماد برای درمان سوختگی استفاده کنید.

۱۰٫ برگ های تازه و سبز درخت بادام را اگر به صورت خارجی استعمال کنید، برای بهبود سوختگی و کوفتگی خوب است.  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *