درمان اگزما

درمان اگزما روش‌ها و راهکرهای گوناگونی دارد. اگزما یکی از عارضه‌ها و ضایعات پوستی است که ایجاد آن باعث نازیبایی و خدشه به زیبایی اندام‌ها و بخش‌های گوناگون پوست می‌شود.

برای درمان این بیماری پوستی می‌توان راه‌های گوناگون را آزمود

در مواردی مشاهده می‌شود اگزما به دلایل گوناگونی در افراد ایجاد می‌شود. اما در هر صورت، پس از وقوع و ایجاد اگزما، نیاز است تا روش‌های گوناگونی اتخاذ شود تا اگزما به طور کامل درمان شود. نخستین روش، استفاده از روغن جوجوبا بوده است. این ماده مومی شکل تأثیر بسزایی در درمان اگزما دارد. ماده دیگر استفاده از روغن نارگیل است.

درمان اگزما

روغن نارگیل تأثیر بسیار شگفت انگیزی بر مرطوب کردن پوست، جلوگیری از ایجاد التهاب و خار و رفع کامل اگزما دارد. روغن نارگیل، حداقل یک مرتبه‌ باید برروی محل آلوده به اگزما آمیخته شود. کرم‌های اگزما، از دیگر موادی است که تأثیر بسزایی در درمان این بیماری دارد. این گروه از کرم‌ها به سبب برخورداری از اسیدهای چرب باعث مرطوب نگاه داشتن محیط و در نتیجه بهبود تدریجی نقطه اگزما شده، ترمیم و زیبایی پوست می‌شود. افزون بر موارد مذکور، شیوه‌های خانگی نیز در درمان این بیماری پوستی نیز مفید است. یکی از رایج ترین مواد خانگی که تأثیر بسیاری بر درمان دارد، گلیسیرین است. گلیسیرین، چربی حیوانی و یا گیاهی با خلوص بالایی است که باعث مرطوب نگاه داشتن پوست می‌شود. می‌توان از ترکیب برابر آب گلیسیرین استفاده کرد.

استفاده از چای گیاهی در درمان اگزما تاثیر دارد

ماده دیگر، حمام جوی دوسر است. حمام جوی دو سر است که می‌تواند رطوبت مورد نیاز بدن را فراهم کند و درد ناشی از اگزمای پوست را بهبود بخشد. علاوه بر این مواد، استفاده از چای گیاهی تأثیر بسزایی برروی پوست دارد. این ماده التهاب را کاهش و خشکی پوست را از میان می‌برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *