درمان اگزما در طب سنتی

درمان اگزما در طب سنتی

طب سنتی توانایی زیادی در درمان بیماری های مختلف دارد. افراد باهوش و باذکاوتی بودند که در طی سالیان طولانی به بررسی اثر داروهای گیاهی بر بدن آدمی پرداختند و در نهایت با کشف های شگفت انگیزی رو به رو شدند. در حالی که برخی از افراد طب سنتی را روش موثری نمی دانند، اما در کنار آن ها هستند افرادی که عمیقا به این راهکارها اعتقاد دارد و احتمالا به همین دلیل از اثرات شگرف این درمان ها برخوردار می شوند. درمان اگزما از طریق طب سنتی موضوع امروز و این مقاله ی ما است.

اگزما یکی از بیماری های پوستی است که ظاهر نازیبایی را برای پوست ایجاد می کند. این بیماری در میان مردان شیوع بیش تری نسبت به زنان دارد و مسری نیست.

می توانید روش های رو به رو برای درمان اگزما به کار بگیرید:

۱٫ یک دنبلان تازه را بکوبید و آن را روزی چند بار روی زخم قرار دهید. نیز می توانید دنبلان را به صورت ورقه های نازکی درآورید و سپس آن را روی زخم ببندید. پس از چند روز بهبودی حاصل می شود.

۲٫ اگر گل ها و برگ های افنان سر را به مقدار پنجاه گرم در یک لیتر آب بجوشانید و روزی سه تا شش فنجان بنوشید، در التیام اگزما موثر واقع می شود. اثر خوب جانبی آن مقوی قلب بودن و تصفیه کنندگی خون می باشد.

۳٫ می توانید برای درمان اگزما صد گرم مریم گلی را در یک لیتر آب به مدت ده دقیقه بجوشانید و موضع اگزما را با آن شست و شو دهید که بسیار مفید است. همچنین می توانید جوش های صورت را هم با آن بشویید که برای درمان آن هم اثرگذار است.

۴٫ نعنا به علت داشتن رایحه ی تند و عطر و اسانس مخصوص، میکروب کش قوی است. برای درمان خارش های پوستی و همین طور التیام اگزما بسیار مفید است. همین طور نعنا به عنوان یک ضدالتهاب، می تواند سرخی پوست را رفع نماید.

درمان اگزما در طب سنتی

درمان اگزما در طب سنتی

۵٫ ساقه و برگ های خرفه مرهم خوبی برای درمان اگزما است

۶٫ برای درمان اگزما بایستی یک مشت ترشک را بجوشانید و آن را روی پوست درگیر کمپرس نمایید.

۷٫ ضمادهایی که با گوشت و یا برگ های کدو ساخته می شود، بهترین تسکین برای اگزما، تورم های پوستی و کوفتگی های پوست است.

۸٫ آبلیمو چون خون را پاک می کند، درمان اگزما را به بهترین نحو انجام می دهد.

۹٫ اگر مرزه را بپزید و استعمال کنید، ضد اگزما خواهد بود.

در پایان امیدواریم راهکارهای پیشنهادی این مقاله کمک کننده بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *